SP U VATERPOLU: Ništa od medalje, Španci PREJAKI za podmlađene Delfine (FOTO)

23.07.2019. 08:06
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Presudio loš početak.

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije u četvrtfinalu Svetskog prvenstva koje se održava u Južnoj Koreji rezultatom 12:9 (2:1, 5:2, 3:4, 2:2). Podmlađeni Delfini su odigrali slab meč i držali su egal sa rivalom samo u prvoj deonici koju su izgubili sa 2:1, posle startnog vođstva, ali je od tada u bazenu postojao samo jedan tim.

Ovim porazom naša selekcija izgubila je šansu da uđe u borbe za medalje, posle odličnog nastupa u grupi kada je Srbija izborila direktan plasman u četvrtfinale.

ŽREB ZA LIGU ŠAMPIONA: Zvezda saznala ime RIVALA u narednom kolu kvalifikacija

PLJUŠTE MILIONI: Konačno POZNATO da li se Rikardo Gomeš seli u Emirate

LEKCIJA IZ PATRIOTIZMA: Potez Prlainovića o kome će se dugo, dugo PRIČATI... Održao je čas svima!

Španija je utakmicu prelomila u drugom kvartalu, koji je rešila u svoju korist sa tri gola viša i odlepila se na "plus četiri" na poluvremenu (7:3). Delfini su u toj deonici igrali očajnu odbranu, a ni u napadu nije puno toga funkcionisalo, osim raspoloženog Strahinje Rašovića koji je sa dva gola održao Srbiju u igri. Nisu pomogle ni izmene, ni tajm-aut selektora Dejana Savića, pa je "Furija" drugo poluvreme započela sa komfornom prednošću.

Delfini su se malo "probudili" u trećem kvartalu, ali je u finišu perioda propuštena velika šansa da se Srbija približi na dva gola minusa. Naime, imali smo igrača više i sedam sekundi da realizujemo završni napad, međutim propuštena je ispostaviće se i poslednja šansa za preokret. U našoj reprezentaciji istakao se pomenuti Strahinja Rašović, koji je susret završio sa četiri pogotka.

Španci će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča Hrvatska - Nemačka, dok Srbiju očekuju borbe za plasman od 5. do 8. mesta.

Pogledajte kako izgleda Aleksandra Matić, supruga reprezentativca Srbije, Nemanje Matića