SP U ZAGREBU: Zlatna medalja za srpske hokejaše i plasman u viši rang (VIDEO)

21.01.2019. 16:14
Hokejaška reprezentacija Srbije
Hokejaška reprezentacija Srbije / Izvor: FOTO: hockeyserbia.com
Pet utakmica, pet ubedljivih pobeda.

Reprezentacija Srbije do 20 godina na superioran način osvojila je prvo mesto i zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu Druge divizije B grupa održanom u Hrvatskoj. Srpski hokejaši su u pet mečeva zabeležili isto toliko pobeda i sasvim zasluženo izborii plasman u viši rang, što je svakako veliki uspeh za naš hokej.

ZVER IZ SIBIRA: Ima samo 17 godina, zovu ga Hulk i prebiće i Mekgregora i Habiba zajedno! (VIDEO)

PRIČALO SE DA GA ŽELI ZVEZDA: Evo gde će Partizanov BISER igrati ovog proleća (FOTO)

Na turniru u Zagrebu naša selekcija redom je pobeđivala Meksiko (6:1), Hrvatsku (4:1), Izrael (5:0), Belgiju (5:1) i u poslednjem odlučujućem meču reprezentaciju Holandije rezultatom 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) za veliko slavlje.

SKANDAL U KOREJI: Posle jedne, krenule i druge optužbe za silovanje sportiskinja

ISTORIJA: Prvi Srbin na čuvenoj stazi u Kicbilu (FOTO)

Važnost utakmice kao da je sputala naše hokejaše na startu, što su Holanđani iskoristi da dođu do vođstva u sedmom minutu, a strelac je bio Sars. Međutim, naš tim je u tim trenucima pokazao veliku mentalnu snagu, ali i kvalitet koji poseduje. Zaigrali su srpski "oklopnici" znatno angažovanije i samo dva minuta kasnije Srbija je uspela da izjednači, a strelac je bio Lazar Pejčić na asistenciju Dušana Grkovića. Isključenje Sarsa na pravi način iskoristio je Srđan Subotić koji je postigao gol, na asistenciju Mirka Đumića za vođstvo našeg tima u 19. minutu.

Ponovo je Srbija igrala odlično sa igračem više u drugoj trećini, pa su Marko Dragović u 31. i Mirko Đumić u 36. minutu pogađali mrežu kada smo imali brojčanu prednost na ledu. Holanđani su golom Ernesta Klema u 38. minutu smanjili na 4:2, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze vođstvo našeg tima.

Naša reprezentacija je golovima Subotića i Đumića u poslednjoj trećini meč rutinski privela kraju i na najbolji mogući način okončala učešće na šampionatu u Zagrebu.