05.01.2020. 15:46
vaterpolisti Srbije
vaterpolisti Srbije / Izvor: MN Press
Veliki pad u drugom poluvremenu.

Vaterpolo reprezentacija Srbija poražena od Španije u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo. U pripremnoj utakmici u Barseloni, oslabljena Srbija je doživela poraz od "Furije" 9:12 (1:1, 4:1, 2:5, 2:4).

Naš tim nastupio je bez Branislava Mitrovića, Mandića, Drašovića i Vica, koje je selektor Dejan Savić odmarao.

KVALIFIKACIJE ZA OI: Francuzi maksimalni protiv Orlova

OPUSTILI SE POTPUNO: Nikoleta GOLA, a reprezentativni GOLMAN mesi ... (FOTO)

POSLE MARINA ODE I ON: Vujadin Savić dobija saigrača iz Zvezde

U prve dve četvrtine Srbija je delovala bolje.Povela je golom Pijetlovića a u drugom delu je preko Filipovića izjednačila da bi golovima Dedovića, Filipovića i Prlainovića stekla prednost 5:3. Posle odmora Srbija je do sredine treće ćetvrtine imala kontrolu igre i rezultata.

Ranđelović i Prlainović su bili strelci za najveću prednost 7:4. Međutim u završna četiri minuta tog dela Španci su zaigrali odlično, postigli četiri pogotka i preokrenuli rezultat.

Španija - Srbija 12:9 (2:1,1:4, 5:2, 4:2)

Bazen Barseloneta. Sudije: Buč i Teksido (Španija). Isključenja: Španija 10, Srbija 10.

ŠPANIJA: Lopez, Munariz 2, Granados 1, De Toro 1, Kabanas, Larumbe 1, Baroso, Delgado 1, Perikas, Perone 1, Malarač 2, Bustos 3, Lorio, Sanahuja, Valera. Selektor: Martin.

SRBIJA: G. Pijetlović , Dedović 1, V.Rašović, Ranđelović 1, Ćuk 1, D.Pijetlović 1, Lazić, Aleksić , Jakšić, Filipović 2, Prlainović 3,, S.Mitrović, Živojinović, S.Rašović, Subotić. Selektor: Savić.

Poslednja četvrtina je donela dva izjednačenja našeg tima preko Ćuka i Prlainovića. Posle 9:9 Srbi više nisu pogadjali. Domaćin je postigao tri pogotka i zabeležio pobedu ubedljiviju od prikazanog u bazenu.

Evropsko prvenstvo održava se u Budimpešti od 14. do 26 januara. "Delfini" su u grupi sa Rumunijom, Holandijom i Rusijom.