SRBIJA DOBILA NOVE ŠAMPIONE: Spektakl u Prokuplju na državnom prvenstvu

Srbija Danas/Tanjug
Aleksandar Konovalov
Aleksandar Konovalov / Izvor: MN Press
Sjajne borbe.

Najbolja bokserka na pojedinačnom prvenstvu Srbije u Prokuplju je Aleksandra Rapaić, dok je najbolji bokser Aleksandar Konovalov.

SKANDALČINA U REŽIJI HRVATA: Tražio da mu puste Tompsona, a kada su odbili nastao je HAOS (VIDEO)

PATOSIRAO GA MOMENTALNO: Pesnica od ČELIKA mladog Amerikanca poslala Meksikanca na SPAVANJE (VIDEO)

GDE ĆEŠ LOPATOM NA BAGER? Rus nokautirao Amerikanca BRUTALNIM udarcem posle deset sekundi (VIDEO)

Rapaićeva je do zlata stigla u poluvelter kategoriji (do 64 kg) savladavši u finalu Kseniju Medić 5:0, dok je Konovalov, takođe u poluvelter kategoriji (do 64 kg) u borbi za tron pobedio Nenada Jovanovića 5:0.

Za najbolji i najborbeniji par proglašeni su Sandro Poletan i Saša Milovac. U poluteškoj kategoriji (do 81 kg) do slavlja je stigao Poletan rezultatom 4:1.

U kategoriji seniorke bantam (do 54 kg) zlato je osvojila Snežana Šiljković kojoj je finale predala Dragana Golić.

Kod seniora u muva kategoriji (52 kg) zlato je osvojio Rade Joksimović pobedivši Sašu Suljića 5:0, seniori bantam (do 56 kg) pripalo je Dušanu Janjiću koji je u finalu pobedio Veljka Gligorića 4:1.

VELIKI USPEH: Majdov OSVOJIO još jednu medalju (FOTO)

Aktuelni šampion Memorijala „Branko Pešić - Beogradski pobednik“ Nemanja Gavrilović nastavio je sa tradicijom osvajanja državnih šampionata, do sedme titule zaredom stigao je savladavši u lakoj kategoriji (60 kg) Miloša Jankovića 4:0.

Njegov klupski kolega Damjan Grmuša takođe je kući otišao sa zlatom oko vrata pobedivši u finalu velter kategorije (do 69 kg) Velibora Pucara 5:0.

Srebrno za seniorsku kendo reprezentaciju!

U srednjoj kategoriji (do 75 kg) slavio je Milosav Savić nad Dejanom Dašićem 4:1.

Teška kategorija (do 91 kg) donela je okršaj Slobodana Jovanovića i Tadije Nikolovskog. Nakon velike borbe zlato je osvojio Jovanović rezultatom 4:1.

Na kraju finalne večeri usledio je nokaut u prvoj rundi superteške kategorije (+91 kg) u režiji reprezentativca Srbije Vladana Babića nad Milošem Milovanovićem.

Žiri je bio sastavljen od legendi ex Yu ringa: Milivoje Labudović, Tadija Kačar, Mirko Puzović, Ace Rusevski, Dragomir Vujković, Džafer Alisanović, Fazlija Saćirović, Bratislav Ristić Ćure, Miodrag Perunović i Ljubiša Simić.

Pogledajte kako izgleda brazilska MMA fajterka Džojs Viera.