24.05.2017. 17:57
Tijana Bošković
Tijana Bošković / Izvor: Profimedia
Nova utakmica biće odigrana u četvrtak.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je drugu maksimalnu pobedu na turniru B grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. u Varšavi. Srbija je u 2. kolu B grupe, savladala Češku sa 3:0 (25:19, 25:18, 26:24) posle 80 minuta igre. Utakmicu u dvorani Torvar posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Štefan Bernstrem iz Švedske i Roj Goren iz Izraela.

MOĆAN START SRPSKIH GRACIJA: Za sat vremena PREGAŽEN Island (FOTO)

TRANSFER: Srpkinja odlazi u trofejni ruski klub! (FOTO)

Srbija je bolje počela meč i povela sa 8:4, ali je Češka zatim smanjila na 12:10, pa 15:14. U nastavku Srbija je bila superiornija i posle vođstva od 17:14, povećala prednost na 21:16 i 23:17, a set je dobila sa 25:19. U drugom setu, Srbija je kao u prvom od starta imala prednost da bi Češka ponovo sredinom seta uspostavila rezultatsku ravnotežu. Ipak, Srbija je kada je bilo najpotrebnije zaigrala angažovano i povela sa 17:12, pa 21:13, a drugi set je dobila sa 25:18 za prednost od 2:0.

Čehinje su na početku trećeg seta vodile sa 8:3, pa zatim sa 12:5 i 14:8, da bi Srbija serijom 7:0 stigla do vođstva od 15:14. Izabranice Zorana Terzića su još jednom potvrdile svoju klasu, pošto su u završnici zaigrale još bolje i povele sa 19:16, pa 22:19. Imala je Srbija dve meč lopte (24:22), ali su Čehinje izjednačile, a Srbija je iskoristila treću meč loptu za konačnih 26:24.