10°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

SVAKA ČAST: Nenadić golom u POSLEDNJIM sekundama OTVORIO vrata Evropskog prvenstva (VIDEO+FOTO)

04.05.2017. 21:02
Petar Nenadić
Petar Nenadić / Izvor: MN Press
Utakmica odigrana u Baja Mareu.

Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je utakmicu 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj sledeće godine, i pobedila na gostovanju u Rumuniji. Ekipa selektora Jovice Cvetkovića slavila je sa 23:22 (13:9), a gol odluke u samoj završnici dao je Petar Nenadić. Već u nedelju (20 časova), u Kragujevcu će biti odigrana nova utakmica nacionalnih timova Srbije i Rumunije. Nova pobeda bi u velikoj meri otvorila vrata plasmanu na kontinentalni šampionat. Inače, meč je prekinut na nekoliko minuta, u prvom poluvremenu, zbog problema sa osvetljenjem u dvorani, ali je posle konsultacija selektora i zvaničnika odlučeno da se ipak nastavi.

POSLE VESTI O ODLASKU: Evo šta je Saša Đorđević izjavio o rastanku sa reprezentacijom (FOTO)

EP U17: Orlići uspešno uzleteli, dovoljan je bio Gavrićev EFEKTAN gol (VIDEO+FOTO)

Srbija je povela sa 3:2, posle uvodnih deset minuta, ali su Rumuni ubrzo uzvratili i poveli sa 7:5. Ubrzo je Cvetković tražio tajm-aut, pa su Orlovi napravili mini seriju od 3:0, za 8:7. Pri rezultatu 8:8 došlo je do pomenutog prekida, pošto je zbog problema sa naponom jedan deo dvorane bio u polumraku. Postojala je mogućnost da se meč odloži, ali se to ipak nije desilo. Ta pauza je više prijala našem timu, pa su golovi Zelenovića i Šešuma doneli prednost od 12:8. Sa rezultatom 13:9 otišlo se na odmor.

U nastavku meča, Rumini su do egala došli u 44. minutu, a ubrzo je teren morao da napusti Rastko Stojković, zbig tri isključenja. Ponovo su Orlovi poveli, sa 17:15, ali su Rumuni uzvratili i na18:18 imali i napad za vođstvo. Marko Vujin svojim prvim golom doveo je Srbiju u vođstvo 21:20 u 55. minutu, a dobra odbrana kapitalizovana je golom Petra Nenadića iz kontre za 22:20 (56. minut). Ušlo se u egal završnicu, koju je u poslednjim trenucima rešio Nenadić, koji je proglašen za najboljeg pojedinca u utakmici.

Pogledajte efektan pogodak. Lopta je prošla kroz noge golmanu.

U drugom meču u kvalifikacionoj grupi 2, Belorusija je savladala Poljsku sa 32:23, tako da su Poljaci šanse za plasman na Prvenstvo sveli na minimum.

PAO JE NA KOLENA I ZAPLAKAO: Zbog suza legendarnog SRPSKOG GROMOVNIKA klanja sa odbojkaška planeta (VIDEO)

Naravno, selektor Cvetković bio je zadovoljan ishodom.

- Igrali smo jednu izuzetno tešku utakmicu. Pripremalli smo se za igru Rumunije. Čestitam mojim igračima jer smo imali strašno malo vremena, a ispoštovali smo sve ono za šta smo imali samo četiri treninga. Spremali smo se da iznenadimo protivnika odbranom 3-2-1 koju nije mogao da očekuje od nas. To smo i uradili na početku. Sve taktičke zamisli u napadu smo sprovodili u igri i to je bilo iznenađenje za protivnika, jer to nije mogao da vidi. Maksimalno učešće intelekta mojih igrača i maksimalno davanje 100% na terenu. Čestitam Rumunima, igrali su najbolji rukomet na startu kvalifikacija sa jednim od najboljih svetskih trenera. Ovo je tek prvo poluvreme i za nas i za njih - kazao je strateg Orlova.

RUMUNIJA - SRBIJA 22:23 (9:13)

RUMUNIJA: Ćinteć, Čepregi, Fenići, Đonea 7, Grigoras 2, Humet, Janku, Lazar 1, Močanu 3, Onejekve 3, Pavel, Popesku, Rakotea 2, Ramba, Sadovek 2, Savenko.

SRBIJA: Abutović, Cupara, Čutura, Đorđić 4, Đukić 4, Ilić 1, Marković 2, Marsenić, Milić, Nenadić P 7, Nenadić D, Prodanović, Šešum 1, Vujin 1, Stojković 1, Zelenović 2.

IGRAČ UTAKMICE: Petar Nenadić

TABELA: Rumunija 4, Belorusija 4, Srbija 4, Poljska 0.

DŽABE PREBIO KLIČKA: Džošua ostaje bez šampionskog pojasa u IBF verziji! (VIDEO)