SVETSKA LIGA: Delfini u derbiju potopili Ajkule (FOTO)

12.12.2017. 19:44
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press
Srbija ima makismalan učinak.

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je u derbiju A grupe kvalifikacija za Svetsku ligu reprezentaciju Crne Gore sa 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1) u meču odigranom u Nišu. Delfini su bez Dušana Mandića u sastavu slomili otpor podmlađenih Crnogoraca i tako trijumfalno završili 2017.

ONI NISU ŠTEDELI NI SEBE NI ČAŠICU: 10 sportista kojima je alkohol bio pogonsko gorivo (FOTO)

NESTVARNO: Janko je objavio snimak koji je sve samo nije OBIČAN (VIDEO)

Pre prepunim tribinama ''Čaira'' početak meča obeležile su jake odbrane, pa nije bilo golova sve do četvrtog minuta kada je Filipović doveo Srbiju u vođstvo 1:0. Odbrane su nastavile da briljiraju, pa je do kraja deonice viđen još samo gol Mitrovića koji je duplirao prednost Srbije. Ubrz osu Delfini poveli sa 3:0, ali su Crnogorci sa dva gola smanjili na 3:2 i potpuno se vratili u meč. Ipak u završnici druge četvrtine Aleksić vraća dva gola prednosti Srbiji pred odlazak na veliki odmor.

Milan Aleksić
Milan Aleksić / Izvor: MN Press

Posle dva minuta ife u nastavku ponovo je Srbije imala tri gola viška preko Aleksića. Crnogorci su uspeli da smanje, ali je Srbija ipak pred poslednjih osam minuta zadržala tri gola prednosti. Na početku četvrte deonice Delfini su prvi put došli do četiri gola prednosti, a ponov je strelac bio Aleksić, ali su Ajkule do polovine poslednje četvrtine smanjile na 7:4, što ipak nije bilo dovoljno da ugroze zaslužen trijumf Delfina. Najbolji strelac Srbije bio je Milan Aleksić sa tri, dok je Miloš Ćuk postigao dva gola. Kod Crnogoraca su po jedan gol postigli Ivović, Banićević, Petković i Brguljan

SRBIJA - CRNA GORA 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1)