SVETSKA LIGA: Odbojkaši Srbije izgubili od Brazila

18.06.2017. 23:39
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Završni turnir Svetske lige igra se od 4. do 8. jula.

Odbojkaši Srbije izgubili su od reprezentacije Brazila u drugom kolu turnira Svetske lige u argentinskoj Kordobi sa 3:1, po setovima 25:22, 25:16, 17:25, 25:23. Brazilci su odigrali mnogo bolje od izabranika Nikole Grbića i na kraju potpuno zasluženo slavili.

REMI ZA KRAJ: Srbija 18 sekundi pre kraja stigla do boda u Minsku!

SVETSKA LIGA: Poraz Srbije koji NE BOLI (FOTO)

Naša selekcija je izborila plasman na završni turnir, tako da ovaj meč nije ni imao rezultatski značaj I ovim porazom Orlovi su dozvolili Brazilcima da ih preskoče na tabeli, ali će u samoj završnici imati priliku da im se revanširaju.

Ekipa koju vodi Renan Dal Žoto od samog starta je nametnula svoj ritam, jedan od najzapaženijih bio je Bruno, koji je snažnim napadima održavao prednost kako u prvom tako I u drugom setu.

Grbićevi igrači trgli su se u trećem setu – Ivović je prednjačio, Srbija je smanjila prednost rivala na 2:1, ali je to bilo kratkog daha. Nisu uspeli do kraja da se izbore sa protivnikom, pa je meč završen u korist Brazila.

Odbojkaška reprezentacija Srbije igra jubilarni, 20. put u Svetskoj ligi, a do sada je osvojila devet medalja. Do sada je 12 puta igrala na finalnim turnirima Svetske lige koja se igra od 4. do 8. jula.

SVE JE SPREMNO ZA SVETSKU LIGU: Savić najavio pohod na zlato (FOTO)