Svetska liga: Odbojkaši Srbije poklekli pred Amerikancima u prvom duelu u Kuritibi (FOTO)

06.07.2017. 00:50
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: ossrb.org
Meč odluke protiv Francuske.

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Amerike u prvom meču završnog turnira Svetske lige, koji se igra u brazilskoj Kuritibi sa 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:22)

Nagrada u pravim rukama: Jevrosimoviću dodeljeno posebno priznanje za razvoj masovne i vrhunske atletike

Delfini slavili u Kečkemetu: Milan Aleksić dobio drugo dete (FOTO)

Nisu otvorili prvi meč Fajnal-siks naši odbojkaši kako su priželjkivali. Borbeni Amerikanci reklo bi se da su bolje ušli u ovaj duel i odmah su krenuli sa atraktivnim poenima i konkretnim napadom. Igrali su čvrstu odbranu, teško su naši Orlovi osvajali poene, a ide im u prilog što su oni dan ranije igrali meč sa Francuskom pa su upoznati sa uslovima terena, pošto se igra na fudbalskom stadionu.

Prvi su do tehničkog tajm-auta stigli rivali – 8:7. Posle toga smo ušli u egal borbu ali su onda protivnici upisali šest vezanih poena. Vodili su Amerikanci sedam poena razlike, pa su uspeli izabranici Nikole Grbiće da smanje razliku I postignu četiri uzastopna poena, probudili se u posldnjim poenima, grešili su Amerikancima pri servisu ali to na kraju nije bilo dovoljno za osvajanje seta. Iskoristili su prvu set loptu.

Ni drugi segment igre nije počeo kako treba. Prvi poen smo mi osvojili što je bilo prvo vođstvo naše ekipe, ali su uspeli protivnici da preokrenu na 3:1. U prvih 11 poena, pri rezultatu 5:6 za Amerikance, oni su napravili čak četiri servis greške. Ipak, naši odbojkaši nisu imali recept za agresivne napade rivala i nisu uspeli da iskoriste greške protivnika.

Nismo dopuštali protivniku da se 'odlepi', pokušavali smo da dođemo u vođstvo i na kraju uspeli u tome, i odmah je trener Amerikanaca zatražio tajm-aut. To im nije pomoglo, a naši momci su se probudili a rivale stavili pod pritisak. Dva poena im je trebalo da izjednače rezultat u setovima, ali su se onda Amerikanci trgli, preokrenuli i na kraju osvojili set sa minimalnom razlikom.

U trećem setu naši odbojkaši bili su pribraniji i krenuli oštro u ovaj deo igre. Prvi put su došli do prednosti od tri poena, a onda su usledili poeni gde su Orlovi pružali sve od sebe, Uroš Kovačević je čak igrao i nogom, pa potom stigli do vođstva od četiri razlike. Posle je ta razlika samo rasla i do kraja seta nije bilo neizvesnosti ko će ga osvojiti. Ipak, naši momci su iskoristili tek četvrtu set loptu i smanjili zaostatak u setovima. Pokazali su onu staru igru po kojoj su prepoznatljivi.

I u četvrtom setu preneli su odličnu igru, pa su do tehničkog tajm-auta stigli sa tri poena prednosti. Izgubili su energiju odbojkaši Amerike, posustali su, dok su se naši momci razigrali. Na polovini seta, dozvolili su Amerikancima da im se približe, pa i da izjednače rezultat tri puta za redom, a onda su se opet srpski odbojkaši probudili i do drugog tehničkog tajm-auta stigli sa dva poena razlike.

Ipak, uspeli su Amerikanci da preokrenu rezultat, povedu sa 18:16, potom i sa 21:18 I do kraja seta, ispostaviće i do kraja meč nisu dopustili izabranicima Nikole Grbića da im priprete. Iskoristili su treću meč loptu.

Ova pobeda ostavlja Amerikance i dalje u igri i šansu da se plasiraju u polufinale. Naša selekcija igra drugi meč protiv Francuske u četvrtak u istom terminu kao i večeras (22.40) u kojem se bori za borbu u polufinale Svetske lige.

U drugoj grupi Kanada je savladala Rusiju sa 3:0 i u četvrtak se igra odlučujući meč za ulazak u polufinale između Brazila i Rusije.

SRBIJA: Atanasijević, Buculjević, Ivović, Jovović, Katić, Kovačević, Krsmanović, Lisinac, Luburić, Majstorović, Okolić, Petrić, Podraščanin, Škundrić.

AMERIKA: Averil, Kristenson, Klark, Defalko, Ješke, Hendrik, Mekdonel, Muagututia, Pač, Sander, E. Šoji, K. Šoji, Smit, Vaten.