10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

SVETSKI KUP: Hrvati bez medalje, Australija napravila NAJVEĆE iznenađenje (FOTO)

14.09.2018. 19:23
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske / Izvor: Profimedia
Konačan rezultat bio je 9:8.

Vaterpolisti Australije napravili su najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Svetskog kupa, pošto su savladali Hrvatsku sa 9:8 (1:1, 4:4, 2:2, 2:1) i ostavili su Barakude bez medalje.

PARTIZAN BEZ KAPITENA: Rukometna legenda DOVELA Živkovića! (FOTO)

SVETSKO PRVENSTVO: Srbija UBEDLJIVA protiv Kameruna, Afrikanci bez šanse (FOTO)

Hrvati su došli silno naoštreni u Berlin kako bi osvojili zlato, u prilog čemu govori i tim koji je Ivica Tucak doveo. Naime, na okupu je bila gotovo kompletna ekipa sa Evropskog prvenstva u Barseloni, nedostajao je samo Maro Joković, ali ni takav tim nije bio garancija za najviši plasman.

Barakude su grupnu fazu okončale bez poraza, ali su zauzele drugo mesto iza Srbije, što ih je poslalo na Kengure. Imali su Hrvati uglavnom gol prednosti, ali su u većem delu meča bili stegnuti, te nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita.

U finišu treće četvrtine je bilo i velikih 7:5 za tim Ivice Tucka, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu. Najpre su Australijanci do kraja deonice izjednačili, da bi u poslednjih osam minuta bili za nijansu bolji od favorizovanog protivnika i obezbedili senzacionalni plasman u polufinale Svetskog kupa.

Naredni protivnik Australijanaca biće pobednik duela Nemačka - Južna Afrika, dok Mađarska u drugom polufinalu čeka boljeg iz meča Srbija - Japan.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.