SVETSKO PRVENSTVO: Slovenija PROKOCKALA četvrfinale! Francuzi SJAJNI

24.01.2021. 22:17
Slovenija
Slovenija / Izvor: Reuters
Zanimljiv meč.

Reprezentacija Slovenije neće igrati u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Egiptu, pošto je u odlučujućoj utakmici glavne faze odigrala nerešeno sa domaćinom 25:25 (8:12).

PRVI KAZINO MILIONER U 2021! Pogledaj ovo "ludilo" i preuzmi BESPLATNE SPINOVE

SP EGIPAT: Makedonci porazom završili takmičenje, Lazarov se upisao u ISTORIJU rukometa

Od potpune kontrole u igri i vođstva 15:10, Slovenija je za sedam minuta primila pet golova na praznu mrežu i dozvolila rivalu da preokrene utakmicu. Egipćani nisu ispustili prednost do kraja, iako ona nije iznosila više od plus dva.

Na ulasku u poslednji minut, afrička selekcija imala je prednost 25:23 i loptu u posedu. Zahvaljujući Klemenu Ferlinu i Blažu Jancu, Slovenci su izjednačili 10 sekundi pre kraja, ali im bod nije bio dovoljan.

Tako je Egipat osvojio drugo mesto, dok je prvo pripalo Švedskoj koja sa ubedljivih 34:20 (17:12) pobedila Rusiju.

U drugoj grupi sve je bilo po planu. Francuzi su pobedili Portugaliju sa 32:23  i stigli su do četvrfinala sa stoprocentnim učinkom. Norveška je savladala Island sa 35:33 (18:18) i tako zauzela drugo mesto.