TITULA SE VRATILA U DENVER: Kolorado Avelanši novi NHL šampioni! (VIDEO)

27.06.2022. 08:32
Kolorado Avelanš
Kolorado Avelanš / Izvor: Profimedia
Slavlje čekano 21. godinu.

Hokejša Kolorada novi su šampioni NHL. Avelanši su do treće titule u istoriji na koju su čekali 21. godinu stigli trijumfom u šestoj utakmici finala protiv Tampa Beja 2:1 i ukupnim skorom 4:2 u seriji osvojili Stenlijev trofej.

GADLJIV JE NA ŽENSKE DLAKE: Saša Ćurčić objasnio kakav je problem imao sa ČUVENOM MANEKENKOM

NIKAD PROVOKATIVNIJA: Prelepa Dileta slikom srušila internet (FOTO)

"DA LI STE IKADA VIDELI RUŽNIJU VENČANICU?" Adrijanu Đurđević smatraju najlepšom ženom fudbalera, ali na svojoj svadbi dobila TEŠKE KRITIKE (FOTO)

Nije sve počelo kako treba u šestoj utakmici za tim iz Denvera. Posle samo tri minuta i 48 sekundi Tampa Bej je poveo preko Stivena Stamkosa, ali je problem bio u tome što su tu stali. Bio je to njihov jedini pogodak na meču.

Rezultatom 1:0 je okončana prva deonica, a sve je rešeno u narednih 20 minuta. Mekinon je već posle dva minuta druge trećine poravnao skor na 1:1. Asistenti su bili Biram i Landeskog.

Gol vredan NHL titule postigao je Finac Arturu Lehkonen sredinom druge trećine. Mekinon je upisao i asistenciju, a pored njega drugi dodavač je bio Menson.

Do kraja meča Kolorado je kontrolisao dešavanja na terenu. Potpuno su umirili igrače Tampe koji su u trećoj deonici imali samo četiri šuta na gol. Kada je sirena označila kraj počelo je veliko slavlje igrača Kolorada.

Za najkorisnijeg igrača finala proglašen je defanzivac Kanađanin Kejl Makar, koji je postao tek treći defanzivac koji nosi MVP znanje. Finalnu seriju je okončao sa tri gola i četiri asistencije.