10°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

NOVAČE, UHVATI OVU PRILIKU: Čisti se Srbinov deo žreba! Razlika na ATP listi 55 mesta, ali ISPAO JE

04.09.2021. 22:44
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Kraj za jednog Italijana, prolaz za drugog.

Italijanski teniser Mateo Beretini plasirao se u osminu finala US opena, a tamo se iznenađujuće našao i Oskar Ote koji je savladao takođe Italijana Andreasa Sepija.

TO JE PRAVI ĐOKOVIĆ: Japanac bez rešenja u drugom setu

NOVAK JE BIO IZNENAĐEN: Jedan od najboljih ODAO priznanje Đokoviću! I to kakvo (FOTO)

UKRALA ŠOU TENISERIMA: Zanosna navijačica eksirala dve čaše piva i postala glavna zvezda US Opena (VIDEO)

Beretini je u trećem kolu bio bolji od Ilje Ivaške u pet setova. Po setovima je bilo 6:7, 6:2, 6:4, 2:6, 6:3, a meč je trajao tri časa i 50 minuta. Namučio se osmi teniser sveta protiv Belorusa koji je 53. na ATP listi.

Prvi set je Beretini izgubio posle taj-brejka, pošto je svako čuvao svoj servis u tom delu igre. Ivaška je slavio sa 7:5, iskoristivši treću set loptu. U drugom setu je Mateo pronašao svoju igru i nametnuo ritam, a do prvog brejka stigao je u četvrtom gemu. Dominaciju u tom setu potvrdio je na kraju, još jednim brejkom. U trećem je ključni bio poslednji, 10. gem, kada je Mateo oduzeo servis rivalu i iskoristio drugu set loptu. Prethodno je Ivaška u petom gemu imao dve brejk lopte, ali se Beretini uspešno odbranio.

Četvrti set doneo je potpunu zamenu uloga. Beretini je počeo da greši, Ivaška je to koristio i napravio brejk u petom i sedmom gemu, a zatim i iskoristio prvu set loptu. U odlučujućem setu je Beretini preuzeo kontrolu ponovo, napravio brejk već u drugom gemu i tim ranim vođstvom 3:0 praktično rešio pitanje pobednika. Do kraja je držao svoj ritam i prvom meč loptom obezbedio plasman u osminu finala.

Naredni Beretinijev rival biće Oskar Ote, koji je napravio veliko iznenađenje i izbacio favorizovanog Andreasa Sepija koji je 55 pozicija bolje plasiran od njega na ATP listi. Rezultat je bio 3:1 (6:3, 6:4, 2:6, 7:5).

Podsetimo, oni se nalaze u delu žreba sa Novakom Đokovićem. U eventualnom četvrtfinalu najbolji teniser sveta bi se našao sa Beretinijem ili Oteom.