US OPEN U ZNAKU SRPKINJA: Mandićeva i Bogdanovićeva se zakitile ZLATOM!

28.02.2020. 11:03
TK Galeb
TK Galeb / Izvor: TK Galeb
Jedva čekaju Olimpijske igre.

Reprezentativke Srbije u tekvondou Milica Mandić i Tijana Bogdanović su pre manje od sedam dana osvojile zlato i srebro na Prezident kupu u Švedskoj, turniru G2 ranga, a sada su nastavile niz sjajnih rezultata i na turniru u Orlandu. One su, ni manje ni više, osvojile zlatne medalje na US Open turniru.

ODRŽAN "SERBIAN open INDOOR MEETING": Srpski atletičari odlični!

JEDNOGLASNO: Jevrosimović ponovo izabran za predsednika Atletskog saveza Srbije

OSS podržao kandidaturu Boričića za predsednika CEV

Milica Mandić
Milica Mandić / Izvor: Profimedia

Mandićeva je, u kategoriji do 73 kilograma, na startu savladala Kanadjanku Rejčel sa 17:3, a zatim je bila bolja od Amerikanke Porč sa 16:0.

U polufinalu je savladala Brazilku Pereiru 10:5, a u finalu Francuskinju Vander sa 15:2.

Bogdanovićeva se borila u kategoriji do 53 kilograma, a na startu je bila slobodna kao prvi nosilac turnira.

Ona je u prvo pobedila Amerikanku Song sa 17:3, u polufinalu je bila bolja od Brazilke Arauho 28:17, da bi u finalu pobedila Kanadjanku Nadju Tešić sa 16:10.

Za Tijanu Bogdanović i Milicu Mandić, koje su već obezbedile učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju, zlatne medalje na drugom G2 turniru ove godine predstavljaju važne bodove za olimpijsku listu, odnosno bolju poziciju za žreb na Igrama, kao i Evropskom prvenstvu koje se održava u maju.