7°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

USPELA PROVERA PRED SVETSKO PRVENSTVO: Srpske rukometašice OSTVARILE pobedu protiv jakog protivnika

22.11.2019. 15:10
Rukometašice Srbije
Rukometašice Srbije / Izvor: MN Press
Zanimljiva utakmica.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedom je počela takmičenje na "Seul Kupu", pošto je bila bolja od Južne Koreje sa 28:27 (12:14). Ovo je bila prva provera izabranica Ljube Obradovića pred start na Svetskom prvenstvu koji startuje 30. novembra u Japanu.

NOVOSAĐANI HITAJU KA ELITI: Vojvodini POTREBNA još dva ili ČAK jedan set za ELITU

SVETSKI KUP U KINI: Bronza za kraj Arunovićeve

KOSANOVIĆ: Hrabro protiv Zvezde

Izabranice selektora Ljubomira Obradovića bile su sjajne u finišu, kada su serijom 4:0 za tri minuta sa 24:26 otišle na 28:26.

Nekoliko odbrana Jovane Risović, golovi Dragane Cvijić, Jelene Lavko i Jelene Trifunović, odlična odbrana, i pogodak Ane Kojić 50 sekundi pre kraja, preokrenuli su meč u korist srpskih rukometašica.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Lavko sa sedam golova, Jelena Trifunović je postigla pet, a Dragana Cvijić četiri gola. Rukometašice Srbije drugi meč na "Seul Kupu" igraju sutra od 8 i 10 protiv Rusije.