VELIKI USPEH: Nevena Ignjatović među 20 najboljih u generalnom plasmanu

01.03.2020. 11:38
Nevena Ignjatović
Nevena Ignjatović / Izvor: MN Press
Sprema se za Svetsko prvenstvo.

Najbolja srpska skijašica, Nevena Ignjatović, završila je sezonu kada je alpska kombinacija u pitanju. Dvadesetdevetogodišnja Kragujevčanka je u ovoj disciplini, završila kao 17. u generalnom plasmanu, osvojivši 29 bodova.

Ignjatovićeva je u januaru bila 20. u trci u austrijskom Altenmarktu, osvojivši 11 bodova, a prošlog vikenda, u švajcarskoj Kran Montani, završila je na 14. mestu, osvojivši 18 bodova.

PODRŠKA SRBIMA U CRNOJ GORI: Osvanuo FENOMENALAN grafit u Sankt Peterburgu (FOTO)

VREME JE ZA REVANŠ: Dejan Savić saopštio spisak igrača za meč sa Španijom!

Najbolja u alpskoj kombinaciji za sezonu 2019/20 je Italijanka, Federika Brinjone sa osvojenih 1378 bodova. Druga u generalnom plasmanu je Švajcarka, Vendi Holdener, a treća Čehinja Ester Ledecki.

Ovog vikenda je na programu bila alpska kombinacija u La Tuju. Trka se nije vozila zbog snega koji je napadao u toku noći.

-Na veliku žalost u toku noći je palo puno snega i alpska kombinacija u La Tuju, ujedno poslednja planirana za ovu sezonu, je otkazana. Imala sam ogromnu želju da dam sve od sebe i napadnem visoke pozicije. Izvukla sam moj omiljeni broj, četvorku. Ovo je viša sila i jednostavno to je to. Završila sam na 17. poziciji u Svetskom kupu u ovoj disciplini. Svakako dobra pozicija za napad naredne godine, kada me očekuje i Svetsko prvenstvo u Kortini - rekla je Nevena.

Svetski kup se nastavlja u tehničkim disciplinama u švedskom Areu. Potom sledi finale Svetsko kupa, gde će se takmičiti 25 najboljih skijašica.