15.07.2018. 14:59
Miloš Vasić i Nenad Beđik
Miloš Vasić i Nenad Beđik / Izvor: MN Press
Srpski dvojac postigao rezultat 6:42:83.

Srpski dvojac Miloš Vasić, Nenad Beđik s vremenom 6:42.83 zauzeo šesto mesto u finalu Svetskog kupa koji je u završen u Lucernu.

CILJ JE POZNAT: Savić zadovoljan, ali napominje i sitne probleme (FOTO)

Dragana Cvijić i Nemanja Ilić najbolji rukometašica i rukometaš Srbije

Miloš Vasić i Nenad Beđik zauzeli su šesto mesto na poslednjem ovogodišnjem Svetskom kupu koji je u nedelju završen u Lucernu. Srpski dvojac je u finalu postigao rezultat 6:42.83. Zlatna medalja otišla je u ruke Novozelanđana Mareja i Brejka (6:32.93), srebro su osvojila braća Onfrej iz Francuske (6:33.58), dok je bronzana medalja pripala Česima i Helešiku i Podražilu (6:33.64). Četvrti kroz cilj su prošli Španci Kaneleho Pazos i Garsija Orodnez (6:38.54), a peti Britanci Rositer i Kuk (6:42.77).

Vasić i Beđik, koji su dan ranije izveslali sjajnu trku u polufinalu, bili su peti posle prvih 500 metara finalnog okršaja. Na ulasku u drugu polovinu trke probili su se na četvrto mesto, a sa tim plasmanom su ušli i u poslednju četvrtinu trke. U finišu prvo ih je pretekao čamac Španije, a potom i posada Velike Britanije, koje su “tukli” u polufinalnom okršaju.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.