VN AUSTRALIJE: Počela je sezona, a Ferari je već ZAPRETIO Mercedesu (GALERIJA)

26.03.2017. 08:31
Sebastijan Fetel
Sebastijan Fetel / Izvor: Reuters
Sledeća trka biće vožena 9. aprila, u Šangaju.

Počela je još jedna sezona u šampionatu Formule 1. Kao i obično, prva trka u godini je vožena na stazi "Albert park" u Melburnu, a pobedio je vozač Ferarija Sebastijan Fetel (1:24:11.672 sata), ostavivši iza sebe dvojac Mercedesa Luisa Hamiltona (+9.975. sekundi) i Valterija Botasa (+11.250 sekundi). Ovakav početak sezone može samo da raduje ljubitelje "najbržeg cirkusa", s obzirom da je prošla bila pomalo "dosadna" zbog dominacije Mercedesovih pilota, Hamiltona i šampiona (koji se povukao) Nika Rozberga

BOŽOVIĆ: Sada nam je važniji subotički Spartak (FOTO)

Partizan je izborio majstoricu, ZNA se i KADA se igra (GALERIJA)

Pobeda Fetela u 57 krugova bila je potpuno zaslužena, iako je četvorostruki svetski šampion startovao sa drugog mesta. Ispred njega je bio Hamilton, ali to nije sprečilo Nemca da upiše 43. pobedu u karijeri. Ishod trke praktično je određen u 18. krugu. Tada su Hamiltona pozvalu u boks, na promenu guma, ali ga je to kasnije koštalo i pobede.

- Bila je ovo neverovatna trka. Momci (iz tima) su naporno radili, i malo spavali ove nedelje. Da se priča o tituli, još je rano. Ima još mnogo da se vozi - bio je oduševljen Fetel.

Osim pomenute trojke bodove na "Albert parku" osvojili su još i drugi vozač Skuderije, Kimi Raikonen, Maks Verštapen iz Red Bula, Felipe Masa iz Vilijamsa, Serhio Perez iz Fors Indije, dvojac Toro Rosa, Karlos Sainc i Danil Kvjat, kao u drugi pilot Fors Indije, Esteban Okon.

Trku je završilo samo 13 vozača, od 20 koliko ih je bilo na startu. Kroz ciljnu ravninu nisu prošli Fernando Alonso, Kevin Magnusen, Lens Strol, Danijel Rikardo, Markus Erikson, Džolion Palmer i Roman Grožan.

Sledeća trka u šampionatu biće vožena 9. aprila, u Šangaju.