VN KINE: Hamilton u istoriji, pobedio na 1.000 trci najbržeg cirkusa (FOTO)

14.04.2019. 10:45
Luis Hamilton
Luis Hamilton / Izvor: Reuters
Mercedes ponovo dominantan.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton trijumfovao je na jubilarnoj 1.000 trci Formule 1 koja je vožena na stazi Šangaj u Kini. Britanac pobedom na Velikoj nagradi Kine došao do 75. trijumfa u karijeri.

SP ZA HOKEJAŠE: Srbija rutinski sa Belgijom, za zlato nam treba pobeda protiv Španije i POMOĆ Hrvata (FOTO)

VELIKI USPEH: Viktor Nemeš osvojio bronzu na EP u Bukureštu (FOTO)

VELIKO PRIZNANJE: Slobodan Branković prvi Srbin u Evropskom atletskom odboru

Hamilton je dominirao u Kini od starta do cilja, dok je drugo mesto osvojio njegov timski kolega Valteri Botas što je Mecedesova treća uzastopna dvostruka pobeda. Ferari je još jednom bio nedorastao takmac Srebrnim strelama iako je Sebastijan Fetel zauzeo treće mesto. Maks Ferštapen je osvojio četvrtu poziciju, dok je peti bio drugi vozač Ferarija Šarl Lekler.

U generalnom plasmanu Hamilton je prvi sa 68 bodova, Valteri Botas je drugi sa 62, dok je Maks Ferštapen treći sa 39, dva više od Sebastijana Fetela.

Pogledajte kako izgleda američka odbojkašica Kajla Simons.