VN NEMAČKE: Ludilo na Hokenhajmu, Ferštapenov drugi trijumf u sezoni (FOTO)

28.07.2019. 17:35
Maks Ferštapen
Maks Ferštapen / Izvor: Reuters
Katastrofa Mercedesa.

Dugo, možda i čitavu deceniju, nisu ljubitelji Formule 1 mogli da vide trku kao što je bila Velika nagrada Nemačke na stazi Hokenhajm. Posle 64 kruga totalnog haosa, kiše, bezbrojnih odlazaka u boks i izletanja sa staze do pobede je stigao Maks Ferštapen u Red Bulu. Holanđaninu je to bila druga pobeda u sezoni, a sedma u karijeri.

SKANDAL NA SVETSKOM PRVENSTVU: Osvajač OLIMPIJSKE medalje UHAPŠEN zbog SEKSUALNOG zlostavljanja

UMRO JE POSLE NJIHOVOG MEČA: Portorikanac poslao POTRESNU poruku preminulom bokseru

IZBORIO DOHU: Kolašinac ispunio normu za Svetsko prvenstvo (FOTO)

Do drugog mesta je sa 20. pozicije stigao Sebastijan Fetel pošto je Ferari konačno imao pripremljenu fobru taktiku za vremenske uslove koji su vladali u Nemačkoj, a i četvorostruki šampion sveta je odradio sve što je bilo do njega. Danil Kvjat zauzeo je treće mesto i doneo drugi podijum u istoriji za ekipu Toro Rosa.

Koliko su kvalifikacije bile katastrofalne za Ferari, takva je bila trka za Mercedes koji nije osvojio nijedan bod. Valteri Botas nije završio trku pošto je izleteo u istoj krivini gde je i Šarl Lekler u Ferariju završio u zidu. Luis Hamitlon je takođe na istom mestu imao izlet posle kojeg je morao u boks, a na kraju je vodeći u generalnom plasmanu zauzeo 11. mesto i ostao bez bodova

Luis Hamitlon ostao je na prvom mestu sa 223 poena, Valteri Botas je drugi sa 184, a Feštapen sada ima 162. Sebastijan Fetel je četvrti sa 141 bodom, dok Šarl Lekler ima 120.

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića