ZA SADA BEZ NOVIH VIZA: Neuspesi u finalima srpskih kajakaša i kajakašica

13.05.2021. 21:30
Kajak
Kajak / Izvor: Foto: Nina Jelenc / Evropska kajakaška asocijacija
U Rusiji nova šansa.

Srpski kajakaški dvosedi, Ervin Holpert/Mihailo Subotić u muškoj i Marija Dostanić/Kristina Bedeč u ženskoj konkurenciji, nisu uspeli da obezbede plasman na Olimpijske igre na Evropskim kvalifikacijama u Mađarskoj. Nije uspeo ni Bojan Zdelar da izvadi kartu za Tokio. Naš kajakaš je u finalu jednoseda na 1.000 metara osvojio šesto mesto.

DEKIJEV SIN BRILJIRA U DRESU SRBIJE: Majstorija Stankovića juniora, golčina za ŠPICE (VIDEO)

NJUJORČANI DALI PRIMER CELOM SVETU: Vakcinisani NAVIJAČI imaju mnogo prednosti na tribinama

INCIDENT NA ĐIRU: Automobil UDARIO biciklistu (VIDEO)

Holpert i Subotić u dvosedu na 1.000 metara trku su završili za 3 minuta i 33 sekunde, što im je donelo šesto mesto u finalu.

Trijumfovala je posada Mađarske, Kornel Beke i Adam Varga (3:21.96) koja je i izborila Olimpijsku kvotu. Drugi kroz cilj su prošli Pšemislav Korsak i Rafal Rosolski iz Poljske (3:22.50), dok je treće mesto osvojila posada Norveške, Jon Amund Vold i Ejvind Vold (3:24.71).

Srpska ženska posada dvoseda na 500 metara, Marija Dostanić i Kristina Bedeč takođe su kroz cilj prošle kao šeste u finalu, pošto su trku izveslale za minut i 50.90 sekundi.

Olimpijska kvota pripala je nemačkom dvosedu u sastavu Sara Brusler – Melani Gebhart (1:48.94). Drugo mesto zauzele su Ruskinje Natalija Podolskaja i Svetlana Černigovskaja (1:49.26), dok su na trećem mestu završile Karolina Garsija Otero i Sara Usande iz Španije (1:50.30).

Novu šansu će imati na Svetskim kvalifikacijama, 20. i 21. maja u Barnaulu (Rusija).