ABU DABI: Novak "OSVETOM" otvorio sezonu i obezbedio finale (FOTO)

28.12.2018. 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Meč je trajao 64 minuta.

Za trofej egzibicionog turnira u Abu Dabiju boriće se Novak Đoković i Kevin Anderson (o njegovoj pobedi pročitajte OVDE). Najbolji srpski i svetski teniser u polufinalu je savladao Rusa Karena Kačanova bez izgubljenog seta (6:4, 6:2), posle 64 minuta i na taj način mu se revanširao za poraz u finalu ovogodišnjeg Mastersa u Parizu. Ujedno, odlično je počeo novu sezonu i sada je 2:1 u međusobnim duelima.

WTA BRIZBEJN: Nije dobro počelo. Šokantan poraz Olge Danilović, izgubila i Aleksandra Krunić (FOTO)

POVREDA SRPSKOG TENISERA: Odustao od učešća u Dohi. Melburn prva stanica (FOTO)

Već u četvrtom gemu uvodnog seta, Đoković je iskoristio prvu priliku i napravio brejk, za prednost od 3:1. Bez izgubljenog poena, potvrdio je brejk. Međutim, posle 5:2 u korist Srbina, Rus je uspeo da smanji na 5:4. Ipak, Novak je ubrzo osvojio set, tako što je napravio novi brejk. Prva deonica meča trajala je 37 minuta.

Karen Kačanov
Karen Kačanov / Izvor: Reuters

Novak je bio uspešan i na početku drugog seta i poveo sa 1:0. Imao je i dve prilike za brejk u drugom gemu, ali je Kačanov ipak izjednačio na 1:1. Onda se igralo "gem za gem",  do šestog gema kada je Srbin "brejknuo" protivnika. Posle 4:2, bilo je i 5:2 za Đokovića. Novim brejkom je potvrdio trijumf.

Đokoviću i Andersonu će duel u subotu biti deseti međusobni, s tim da Srbin ima prednost od 8:1. Anderson je slavio u prvom okršaju, pre deset godina u Majamiju.

Nešto ranije, u meču za peto mesto Hjeon Čung je pobedio Dominika Tima sa 2:0 (6:2, 6:3). Za treće mesto boriće se Rafael Nadal i Kačanov.