AKO POBEDI EDMUNDA: Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv STAROG ZNANCA (FOTO)

04.09.2016. 22:46
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Najbolji teniser planete brani peharu Njujorku.

Branilac trofeja Novak Đoković u toku noći igra meč osmine finala protiv Britanca Kajla Edmunda, a ukoliko opravda ulogu favorita i pobedi u četvrtfinalu će igrati protiv Žoa Vilfrida Conge. Francuz je pobedio Amerikanca Džeka Soka 3:1 (6:3, 6:3, 6:7, 6:2). Conga je pobedio Đokovića samo jednom u prethodnih 12 međusobnih mečeva, a u ukupnom skoru Srbin vodi 15:6. Ove sezone igrali su u četvrtfinalu Indijan Velsa, Đoković je pobedio 2:0 (7:6, 7:6).

KVALIFIKACIJE ZA SP: Legendi Zvezde POBEDA, legendi Partizana BOD u NADOKNADI (FOTO)

ČUDOTVORAC: Del Potro je sada 102. na svetu a NEĆETE verovati na KOM mestu je bio u februaru (FOTO)

VELIKO POJAČANJE ZA "ORLIĆE": Sivić od Muslina dobio OVU DVOJICU igrača (FOTO)

U prva dva seta Conga je bio mnogo bolji od Soka, oba je rešio u svoju korist rezultatom 6:3. U trećem setu Sok je prvi napravio brejk, ali je Conga brzo uzvratio i izjednačio na 3:3. Set je otišao u taj brejk, a u njemu je Conga kod vođstva 7:6 imao meč loptu, ali nije uspeo da je iskoristi, Sok je vezao tri poena i stigao do seta rezultatom 9:7. Uprkos izgubljenom setu Conga nije poklekao, u četvrtom setu je napravio čak dva brejka i dominantno stigao do pobede.

NADAL ĆE DA POLUDI: Velike promene u teniskim pravilima kreću od Njujorka (FOTO)