AO: Dalje može samo jedan... Nadal i Kirjos odigrali NEVEROVATAN meč!

27.01.2020. 13:11
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters
Španac nadigrao miljenika domaće publike.

Rafael Nadal, prvi teniser sveta, pobedio je u osmini fanala prvog Gren slema u sezoni, Australijanca Nika Kirjosa, sa 3:1 u setovima, 6:3, 3:6, 7:6, 7:6. U veoma uzbudljivom duelu Španac je odolevao motivisanom rivalu i domaćoj publici, da bi u ključnim momentima pokazao da ima veći kvalitet od rivala. Posebno je to bilo vidljivo u trećem i četvrtom setu, koji su rešeni u taj - breku. Zanimljivo je da je Nik Kirjos izašao na zagrevanje u dresu Lejkersa i time oda počast tragično preminulom NBA asu Kobiju Brajantu, o čemu više možete da pročitate OVDE.

U prvom setu jedine brejk lopte viđene su u četvrtom gemu, kada Nadal koristi drugu i dolazi do brejka. Potvrđuje ga i mirno privodi set kraju.

BILA JE TO NJEGOVA OPSESIJA: Kobi je i na treninge dolazio helikopterom...nije slutio će ga odvesti u smrt

BRAVO VELJO MAJSTORE: Stjepanović postao 50. član tima Srbije za OI u Tokiju

U HELIKOPTERU SA BRAJANTOM BIO I ON! Novi DETALJI NESREĆE, EVO KOLIKO je LJUDI bilo u helikopteru!

Sledeći period počeo je brejk prilikama na servis Kirjosa. Španac ne koristi tri brejk lopte, a Australijanac to kažnjava u četvrtom gemu, kada stiže do brejka. Do kraja seta nije bilo brejk prilika, pa tako Nik poravnava na 1:1 u setovima.

Treći set je bio izjednačen, a jedinu brejk priliku imao je Španac u osmom gemu. Ne koristi je, tako da se ušlo u neizvestan taj brek, u kojem Nadal tri puta pravi mini brejk naspram Kirjosovih dva. Španac je poveo 2:1 u setovima.

Četvrti period igre započeo je sigurnim servisima obojice do trećeg gema, kada Nadal bez izgubljenog poena pravi brejk. Činilo se da je Australijanac slomljen, ali Kirjos se vraća iz mrtvih u desetom gemu, kada oduzima servis protivniku i stiže do izjednačenja 5:5. Obojica su sačuvali svoj servis, pa se ušlo u taj brek, drugi u ovom meču.

Nadal je bio sigurniji i sa 7:4 osvaja četvrti set i plasirao se u četvrtfinale Australijan opena gde će mu protivnik biti Austrijanac Dominik Tim.

Rasistički ispad američke novinarke: Tviteraši osuli paljbu po njoj, a onda se ona oglasila sa objašnjenjem

TREBALO JE DA KOBI BUDE POČASNI GOST: Ovo je konačan SPISAK imena nastradalih u padu helikoptera! Poginule devojčica i majka!

POSLE PADA HELIKOPTERA: Identifikovana još jedna ŽRTVA nesreće u kojoj je Kobi POGINUO!