AO: Đoković lako protiv Amerikanca, teže će biti u sledećoj rundi (FOTO)

15.01.2019. 11:19
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Meč prvog kola je trajao dva sata i četiri minuta.

Novak Đoković je uspešno započeo takmičenje na Australijan openu koji je do sada osvajao šest puta. Najbolji srpski i svetski teniser je u meču prvog kola pobedio Amerikanca Mičela Krugera (230. na ATP listi) sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2) i u narednom kolu igraće protiv Žo-Vilfreda Conge koji je savladao Martina Kližana sa 3:0 (6:4, 6:4, 7:6). Srbin u međusobnim okršajima vodi sa 16:6. I u ovom duelu, Novak će biti favorit, ali će posao znatno biti teži u odnosu na meč sa Krugerom.

AO: Krajinović od 0:2 do POBEDE (FOTO)

AO: Aleksandra preokretom do drugog kola, ali je Srbija ostala bez još jednog predstavnika (FOTO)

Meč na "Rod Lejver areni" počeo je uz malo iznenađenje. U trećem gemu, Kruger je napravio brejk, ali je već u sledećem Novak sve "poništio". Izjednačio je na 2:2, a novi brejk napravio u osmom gemu, za prednost od 5:3. U devetom gemu, iskoristio je drugi set loptu, a u drugom setu nastavio je sa serijom. Poveo je i sa 2:0 (uz brejk), a zatim napravio novi brejk, za 4:1. Poslednji gem u setu dobio je bez izgubljenog poena.

DONOSE MU SREĆU: Novaka protiv Krugera bodre SPECIJALNI gosti! (FOTO)

Na početku trećeg seta, Đoković je imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio. Kruger tako nije dozvolio reprizu iz drugog seta, već je on poveo sa 1:0. U trećem gemu koji je potrajao, Đoković je imao pet prilika za brejk, ali ih nije iskoristio. I u petom setu, Đoković je imao prilike za brejk, dve, ali je ove iskoristio i poveo sa 3:2. U šestom gemu, forhend vinerom Đoković je potvrdio brejk i dodatno trasirao put ka pobedi (4:2). U narednom gemu, Srbin je ponovo stigao do prilike za brejk, ali se Kruger spasio. Ali ne i drugi put zaredom. Đoković je poveo sa 5:2 i servirao je za meč.

U narednom gemu samo je potvrdio dominaciju, pošto protivniku nije dozvolio da osvoji nijedan poen.

Osim Đokovića, plasman dalje je obezbedio i Filip Krajinović, dok su Janko Tipsarević, Dušan Lajović, Miomir Kecmanović i Laslo Đere ispali u prvom kolu.

TUČA U FULAMU: Francuz NASRNUO na Mitrovića! Srbin ga HVATAO za gušu! Ranijeri ODLUČIO ko leti iz kluba (FOTO)