AO: Tako igra šampion, Novak FURIOZNO počeo odbranu TRONA (GALERIJA)

17.01.2017. 08:40
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srbin i Španac odigrali 14. međusobni meč. Duel u Melburnu trajao 143 minuta.

Novak Đoković je uspešno započeo odbranu titule na Australijan openu. Najbolji srpski teniser i drugoplasirani na ATP listi u meču uvodnog kola prvog gren slema u sezoni pobedio Fernanda Verdaska 3:0 (6:1, 7:6, 6:2) i sada ga u narednom kolu očekuje duel sa boljim iz okršaja Denis Istomin - Ivan Dodig. Srbin je takođe, u međusobnim okršajima sa Špancem poveo sa 10:4. Poslednji put Verdasko je pobedio Đokovića pre sedam godina u Rimu, na Mastersu.

U prvom setu Đoković je "počistio" Španca (40. na ATP listi), ali je u drugom setu bilo znatno neizvesnije. Bilo je četiri brejka, na kraju se igrao taj-brejk u kojem je Đoković slavio sa 7:4. Treći, ujedno i odlučujući set počeo je odlično za Srbina, jer je poveo sa 3:0. Kasnije je meč rutinski priveo kraju, za novi trijumf u sezoni u kojoj još nije poražen. Podsetimo, nedavno je osvojio turnir u Dohi. Tačnije, odbranio je titulu.

Kako je bilo iz gema u gem pročitajte u nastavku teksta.

Đoković je FENOMENALNIM potezom digao Melburn na noge, a tek kako je reagovao Verdasko (VIDEO)

Novak Đoković protiv Fernanda Verdaska, 14. put u karijeri (9:4 za Srbina). Najbolji srpski teniser i Španac odigraće meč prvog kola Australijan opena, s tim da su se njih dvojica sastali pre desetak dana. Tada je Đoković u polufinalu, posle velikog preokreta (više pročitajte OVDE) pobedio Verdaska, trenutno na 40. na ATP listi. Srbin, koji i brani trofej i napada sedmu titulu na prvom Gren slemu u sezoni je trenutno drugi.

Poslednji put, Verdasko je slavio pre sedam godina na Mastersu u Rimu.

Na portalu Srbija Danas možete UŽIVO da pratite šta se dešava na terenu u Melburnu.

ТОK MEČA - 6:1, 7:6, 6:2

3. SET

Počinje i treći set, a Đoković prilično brzo dolazi do prednosti od 2:0. Prvi gem osvaja na svoj servis, a onda pravi brejk. Srbin je u trećem gemu spasava jednu brej loptu, a zatim i osvaja gem za značajnju prednost od 3:0. Bez brejkova, odigrani su i naredni gemovi, za 3:1, odnosno 4:1 u korist Đokovića. Bez brejka je bilo i u nastavku, a do 5:2, Srbin dolazi bez izgubljenog poena.

U osmom gemu, servira Verdasko, i dolazi do 6:2.

2. SET

Verdasko osvaja i drugi gem u meču, takođe na svoj servis. U drugom gemu drugog seta, Srbin servira, ali Španac ima prednost od 30:15. Đoković pogađa mrežu, Verdasko vodi sa 40:15. Španac koristi priliku za brejk i sada je 2:0 za njega. Sledi gem na Verdaskov servis, a Novak pravi novi brejk i smanjuje na 2:1. Situacija se menja u odnosu na prvi set, pošto Španac igra znatno bolje. U četvrtom setu, novi brejk za Verdaska i sada je 3:1 za njega. Uzvraća Đoković brejkom za 3:2. Mnogo zanimljiviji meč, u odnosu na početni set. Čak četvrti uzastopni brejk.

U šestom gemu, Verdasko ima brejk priliku, ali se ne da Novak. Izjednačenje. Konačno set bez brejka. Đoković dolazi do egala i sada je 3:3. Servira Veradsko, osvaja set na svoij servis, i vodi sa 4:3.

U osmom gemu, Đoković od 15:30 dolazi do 40:30. Onda proklizava, dovoljno da pogodi mrežu. Izjednačenje - 40:40. Izjednačenje i u gemovima - 4:4. Đoković vodi sa 30:15, Verdasko pokazuje prve znake nervoze. Vodi Srbin sa 40:15 i ima dve brejk lopte. Ne koristi prvu. Ni drugu, zahvaljući asu Španca. Nastavlja se "rovovska borba", ali na kraju Verdasko ipak slavi. Vodi 5:4, posle spasavanja dve brejk lopte.

Servira Đoković, ali Verdasko vodi sa 30:0. Smanjuje Đoković na 30.15, a ubrzi dolazi do izjednačenja od 30:30. Verdasko šalje loptu visoko, a Đoković dolazi do novog izjednačenja - 5:5. Španac na servisu, a Đoković ima prednost od 30:0. Aut i Novak ima tri brejk prilike. Ne koristi prvu. Ni drugu. Sada je na 40:40, zahvaljujući odličnom servisu. I Španac ima prednost. Onda greškom, "poklanja" Novaku izjednačenje. Posle nove bitke, Verdasko ne dozvoljava brejk i vodi sa 6:5. Đoković servira za ostanak u setu.

Vodi sa 40:0 i dobija gem bez izgubljenog poena. Igra se taj-brejk.

Vodi Đoković sa 1:0, a zatim i sa 2:0. Sada je i 3:0. Smanjuje Verdasko na 3:2, a zatim pravi i mini-brejk, za 3:3. Još jedan mini-brejk. Vodi Španac sa 4:3. Uzvraća Đoković, za 4:4. Pravi i novi mini-brejk, za 5:4. Osvaja poen na svoj servis i vodi sa 6:4. Novi set osvaja Đoković - 7:6.

PROGOVORIO: Evo ŠTA 6 godina mlađi srpski teniser kaže o VEZI sa Ninom Radulović!

1. SET

Uz samo jedan izgubljen poen, Đoković osvaja gem na svoj servis, a zatim i pravi brejk. Posle samo nekoliko minuta Đoković ima prednost od 2:0. Posle devet minuta igre, Đoković zadovoljno odlazi na klupu. Kako i ne bi, kad posle samo devet minuta vodi sa 3:0. U četvrtom gemu, Đoković ima brejk priliku i koristi je. Za sada je prošlo 15 minuta igre.

Dominacija se nastavlja. Posle 20 minuta igre je 5:0 za Đokovića. U šestom gemu servira Španac. Novak ima dve brejk i set lopte, ali ih ne koristi. Verdasko osvaja prvi gem i smanjuje prednost na 5:1. Na svoj servis, Đoković ne koristi treću set lopt (ukupno), pošto Verdasko dolazi do izjednačenja. Ipak, četvrtu priliku koristi. Posle 30 minuta igre, Đoković dolazi do prvog seta.

NAJLUĐI NAVIJAČI U MELBURNU: Grmelo MNOGO SMO JAKI, a nije igrao ni Nole, ni bilo ko od Srba!

ĐOKOVIĆ: Divim se Jeleni!