15.01.2019. 10:00
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia
Meč je trajao dva sata i 50 minuta.

Filip Krajinović je bio uspešan na početku Australijan opena. U prvom kolu Gren slema u sezoni srpski teniser je bio bolji od Marka Čekinata iz Italije, rezultatom 3:2 (4:6, 0:6, 6:1, 7:6, 6:4). U sledećem kolu, snage će odmeriti sa Jevgenijem Donskojem koji je eliminisao Lasla Đerea (više pročitajte OVDE).

NEKA ON DOĐE KOD MENE: Nadal kritikuje Đokovića

MOŽDA NIJE KRAJ: Dve opcije za Endija Mareja

U prvom setu, viđena su tri brejka i to u završnici deonice. Prvo je Čekinato izgubio gem na svoj servis, a Krajinović poveo sa 4:3. Uzvratio je odmah Italijan i izjednačio. U poslednjem gemu, Čekinato je napravio novi brejk i osvojio prvi set. U drugom setu, Čekinato je "počistio" Krajinovića, bez izgubljenog gema, ali se Krajinović prilično brzo vratio u meč. Za 23 minuta, set je rešio u svoju korist, rezultatom 6:1.

Četvrti set počeo je loše po Krajinovića, 93. na ATP listi. Čekinato je napravio brejk, za prednost od 1:0, a ubrzo ga i potvrdio, za 2:0. Zatim su teniseri osvajali gemove na svoj servis, a Italijan je imao taj brejk prednosti. U osmom gemu, Krajinović je imao priliku za brejk, ali je nije iskoristio. Čekinato je poveo sa 5:3, a Krajinović je servirao za ostanak u meču. Smanjio je na 5:4, a onda je Čekinato imao priliku da meč reši u svoju korist. Krajinović je poveo sa 15:0, ali je onda Čekinato preokrenuo na 30:15. Srbin je izjednačio, a zatim došao i do prilike za brejk. Iskoristio je i izjednačio na 5:5.

U 11. gemu nastavljena je velika borba, a Krajinović je stigao do 40:30 i prilike da potvrdi brejk. U tome je i uspeo i poveo sa 6:5. Vođstvom od 40:0, Čekinato je najavio taj-brejk. Počelo je mini brejkovima, za 1:1, ali je Krajinović ubrzo stigao do prednosti od 4:1. Međutim, dozvolio je i da se Italijan približi na 4:3. Zatim je napravio mini seriju, za prednost od 6:3, ali nije iskoristio set lopte, pošto je ubrzo bilo i 6:6. Bilo je i 7:7, a onda je Čekinato poveo sa 8:7. Na Krajinovićev servis, Čekinato je imao meč loptu. Nije je iskoristio, pa je Krajinović izjednačio u setovima.

U petom, odlučujućem setu, Krajinović je napravio brejk već na početku i poveo sa 1:0. Ubrzo je potvrdio taj brejk, pa je posle 15-ak minuta imao i prednost od 3:1. Ispostavilo se da je početni brejk u setu odredio krajnji ishod, pošto je do 6:4 Ktrajinović održavao tu prednost.

CIFRA OD KOJE BOLI GLAVA: Evo koliko je Zvezda ZARADILA prodajom fudbalera! (FOTO)

U ostalim mečevima, Borna Ćorić je pobedio Stiva Darsisa sa 3:0 (6:1, 6:4, 6:4), Fabio Fonjini je bio bolji od Haumea Antonija Munar Klara sa 3:0 (7:6, 7:6, 3:1), tačnije, Španac je predao. Meč je predao i Poljak Kamil Majčrzak koji je imao 2:0 u setovima protiv Keija Nišikorija. Predao je u petom setu, kada je Japanac imao prednost od 3:0.

Aleksander Zverev je savladao Aljaža Bedenea sa 6:4, 6:1 i 6:4, a Lukas Puj Mihaila Kukuškina, takođe bez izgubljenog seta - 6:1, 7:5, 6:4. Aleks Bolt je pobedio Džeka Soka sa 3:1 (4:6, 6:3, 6:2, 6:2). Filip Kolšrajber je savladao Li Žea sa 3:0 (6:2, 6:2, 6:4). Žo-Vilfred Conga je pobedio Martina Kližana sa 6:4, 6:4, 7:6. Ernests Gulbis je predao Stanu Vavrinki u drugom setu. Letonac je poveo sa 6:3, ali je u drugom gubio sa 3:1. Tada je i predao.