AO: Poznato žensko finale, njih u borbi za TROFEJ niko nije OČEKIVAO

30.01.2020. 08:57
Australijan open
Australijan open / Izvor: Reuters
Meč za titulu u subotu (09:30)

Iako to gotovo niko nije očelivao u finalu Australijan open u ženksoj konkurenciji za trofej će se boriti Garbinje Mugurusa iz Španije i Amerikanka Sofija Kenin.

Mugurusa je savladala Rumunku Simonu  Halep, posle dva časa i sedam minuta tvelike brobe – 7:6(8), 7:5.

RAFA JE ISPAO: Evo šta je Novaku potrebno da se vrati na prvo mesto ATP liste

DOMINIK TIM: Napali su me DEMONI, srljao sam, menjao taktiku! (FOTO)

Federer kažnjen zbog lepe Srpkinje, a onda je pokušao da bude duhovit! Ispao je smešan!

Mugurusa je prva napala u prvom setu i došla do 5:3, ali je par gemova kasnije morala da spasava set lopte na servisu. Ipak, uspela je da set uvede u taj-brejk. Ona je tu prvo propustila dve set lopte, onda spasila isti broj, a konačno iskoristila treću i povela.

Halep je bila bolja u ključnim momentima drugog seta, te je došla do 5:3, na gem od trećeg seta. Tada je usledila velika serija Garbinje, koja je vezala četiri gema i plasirala se u finale.

Sofija Kenin je napravila veliko iznenađenje jer je u dva seta savladala prvu teniserku sveta Australijanku Ešli Barti. Po setovima je bilo 7:6, 7:5

U prvom setu nije bilo brejkova, a Ešli Barti, koja je mnogo bolje igrala na svojim servis gemovima imala je tri brejk šanse u šestom gemu. Ipak Kenin se izvukla i uspela je da izjednači na 3:3. Dogurale su obe teniserke do taj-brejka u okm je Ešli Barti imala dve set lopte na 6:4. Ipak nije ih iskoristila, nastavila je da greši i Sofija Kenin je dobila prvi set u taj-brejku 8:6.

Drugi set prva teniserka sveta počinje mnogo bolje i pravi brejk u trećem gemu. Tu prednost je držala sve do 10. gema u kom je servirala za set. Imala je dve set lopte Ešli Barti i vođstvo 40:15 ali je zatim sve krenulo nizbrdo. Kenin je uzela servis protivnici, a zatim je taj brejk overila sa nulom. U narednom gemu je Kenin napravila još jedan brejk i tako je prošla u finale dobivši drugi set 7:5.

Pogledajte slike Emine, bosanske plivačice i ćerke fudbalera Seada Kajtaza

RAZORENI SMO: Potresna poruka Brajantove udovice, Vanesa se prvi put oglasila posle tragedije

BOGDAN IGRAO ZA KOBIJA: Kingsi se OPROSTILI od Brajanta, a Srbin BLISTAO protiv Gromova (VIDEO)

OD JUNAKA DO TRAGIČARA: Matić EVROGOLOM načeo šampiona, a ONDA se desio FIJASKO (VIDEO)