PET SATI PAKLA: Neprepoznatljivi Novak predao krunu već u drugom kolu, Istomin režirao SENZACIJU VEKA! (VIDEO)

N. R.
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Drugi teniser sveta eliminisan u ranoj fazi turnira koji je osvajao šest puta!

Šestostruki šampion i branilac titule Novak Đoković eliminisan je već u drugom kolu Australijan opena! Denis Istomin priredio je „senzaciju veka“ i savladao drugog tenisera sveta sa 3:2, po setovima 7:6 (8), 5:7, 2:6, 7:6 (5), 6:4 posle skoro pet časova igre (četiri sata i 48 minuta igre).

Drugi teniser sveta nije ličio na sebe! I pored partije života Istomina, koji je dobio specijalnu pozivnicu za gren slem u Melburnu, Đoković je bio taj koji je sam sebe pobedio zahvaljujući masi grešaka i poteza nesvojstvenih jednom od najboljih tenisera svih vremena.

Neverovatno je da je Novak dozvolio takav kiks posle pobede nad Endijem Marejem u finalu turnira u Dohi i odličnog početka Australijan opena i lake pobede nad Fernandom Verdaskom. Kao da se opustio u duelu sa 117. igračem sa ATP liste, a kada je đavo odneo šalu - bilo je kasno.

Ipak, ne treba biti previše kritičan prema čoveku koji je narodu u Srbiji doneo toliko radosti svojim pobedama. Za Đokovića u ovom trenutku ne bi trebalo da bude prioritet potera za Endijem Marejem, već potraga za svojom starom igrom koja će mu vremenom doneti i rezultate.

OVAKO SE NOLE ČASTIO: Zbog OVOG čoveka Đoković ISKEŠIRAO 11 miliona dolara (FOTO)

Mučenje je idealna reč koja opisuje Novakovu partiju protiv Istomina. Drugi teniser sveta bio je na pragu pakla već u desetom gemu drugog seta pri vođstvu rivala od 5:4, ali se tada izvukao, jer je već bio u setu minusa. Srbin je spasao dve vezane set lopte i onda zaigrao kao preporođen. Osvojio je tri poena u nizu na svoj servis, još tri na servis Istomina, što je bilo dovoljno da iskoristi treću brejk loptu za vođstvo 6:5! Naredni gem je bio rutina, bez izgubljenog gema Đoković je stigao do 7:5 i 1:1 u setovima. Prva dva seta trajala su ukupno dva sata i 25 minuta!

HRVAT NE DA NA SRBINA: Evo šta je Zec REKAO o Novaku (FOTO)

Novak je prvi stigao do brejka u trećem setu, ali ni tada nije moglo bez problema. Istomin je pri rezultatu 1:2 uzvratio ribrejkom, ali je Đoković dokazao da je prevazišao dvočasovnu krizu i još jednom oduzeo servis Uzbekistancu.

ŠMEKER SVETSKOG GLASA: Đoković i Istomin igrali su prvi gem 16 minuta, a onda je Novak postavio rivalu potpuno NEOČEKIVANO PITANJE (VIDEO)

Bio je to potpuno novi Đoković, Istominov borbeni moral je opao, pa je Srbin vezao četiri gema za 6:2 i vođstvo od 2:1 u setovima posle tri časa i četiri minuta igre.

NEČUVENO: Posle Troickog i Novak na meti sudija! Ali, Đoković nije dozvolio krađu! (VIDEO)

Neverovatno! Taman kada se činilo da je Đoković stabilizovao igru usledio je još jedan set prepun oscilacija i grešaka. Uspeo je Đoković da stigne do taj-brejka i pored toga što je Istomin imao set loptu pri rezultatu 5:4, ali je loše započeo „doigravaje“.

Uzbekistanac je poveo sa 5:1 u taj-brejku, zatim došao do vezane tri set lopte (6:3), a onda je usledio novi zaplet. Đoković je spasao još dve set lopte, ali nije i treću. As i 7:5 za Istomina i ulazak u peti set!

Dobijeni četvrti set dao je krila 117. teniseru sa ATP liste. Istomin je u petom gemu odlučujućeg seta oduzeo servis Đokoviću, poveo sa 3:2 i održao brejk prednosti do kraja meča i trijumfa kojim će biti upamćen u teniskoj istoriji.