ATP ANTALIJA: Janko je IGRAO protiv Italijana, od OVOG meča značio mu je NAPREDAK na ATP listi (FOTO)

28.06.2017. 15:07
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević / Izvor: MN Press
Drama.

Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Antaliji. Posle velike borbe izgubio je od Andreasa Sepija iz Italije sa 1:2 u setovima (6:3, 4:6, 4:6).

ATP ISTBORN: Velika borba Lajovića, igrao je sa boljim od sebe, OVO je krajnji rezultat (FOTO)

ATP ISTBORN: Nole uspešan u drugom kolu Istborna, sledeći rival biće mu Amerikanac (FOTO)

Srpski teniser briljirao je u prvom setu i već u trećem gemu stigao do brejka. Do kraja je napravio još jedan, u devetom gemu, taman koliko je i trebalo za trijumf od 6:3. U drugom setu, samo jedan kiks Janka, bio je dovoljan 102. igraču planete da sačuva svoj servis i izjednači na 1:1 (6:4).

Andreas Sepi
Andreas Sepi / Izvor: Profimedia

KONAČNA ODLUKA: Novak Đoković drugi nosilac na Vimbldonu (FOTO)

U odlučujućem trećem, rezultatska klackalalica vladala je ponovo do devetog gema, kada je Srbin poklekao i dozvolio Sepiju da ga brejkne. Italijanski teniser je potom rutinski sačuvao svoj servis i slavio sa 2:1. Tipsarević je porazom propustio priliku da još više napreduje priliskom povratka među 50 najboljih na svetu.

U četvrtfinalu, Andreas Sepi igraće protiv Radua Albota iz Moldavije, koji je savladao drugog nosioca Paula Lorencija sa 2:0 u setovima.