ATP ATLANTA: Kecmanović taj-brejkovima SRUŠIO nekada osmog tenisera sveta (FOTO)

24.07.2019. 09:10
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia
Srbin prošao posle prave drame.

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Amerikanca Džeka Soka sa 2:0 /7:6, 7:6), posle 116 minuta igre i plasirao se u osminu finala. Sok je trenutno 180. igrač sveta, a imao je veoma slabu 2018. godinu, pa povredu ukrštenih ligamenata početkom ove i ovo mu je bio prvi susret posle šest meseci pauze.

GODINAMA GA JE OMALOVAŽAVAO: Rodik ponovo pričao o Noletu

LUKA JOVIĆ IMAO NOĆ ZA ZABORAV: Zidan ZAMENIO Srbina već u 15. minutu (VIDEO)

RONALDO KAO BOBAN: Portugalac u Kini NASRNUO na policajca kako bi ZAŠTITIO navijača (VIDEO)

U prvom setu nije bilo brejka, a onda je usledio uzbudljiv taj-brejk. Tri set lopte nisu bile dovoljne Miomiru na 6:3, potom je Sok imao šansu da dobije set kada je poveo sa 7:6, pa onda Kecmanović ponovo na 8:7. Ni tu nije iskoristio, klackalica je pretegla na stranu Amerikanca koji je imao novu priliku na 9:8, ali Kecmanović se nija dao. Konačno je na 10:9 uspeo da dobije poen i početni set.

U drugom je imao brejk u šestom gemu, vodio je sa 4:2 i 5:3, ali je tada izgubio servis gem bez osvojenog poena, Sok se vratio u igru, izjednačio i izborio nešto kasnije novi taj-brejk. Imao je Miomir 5:1 i 6:3, činilo se da će opet prokockati priliku kada je Sok smanjio na 6:5, ali to se nije dogodilo i srpski teniser je konačno završio posao.

Njega u osmini finala očekuje susret sa Francizom Ugom Amberom, teniserom koji je na Vimbldonu poražen od Novaka Đokovića.