ATP BARSELONA: Nadal pobedio Kližana i plasirao se u polufinale (FOTO)

27.04.2018. 19:10
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Profimedia
Poznata su trojica polufinalista.

Poznata su trojica polufinalista ATP turnira iz serije 500 u Barseloni. Rafael Nadal je nastavio seriju pobeda bez izgubljenog seta. Španski as je savladao Slovaka Martina Kližana sa 2:0, po setovima 6:0, 7:5.

KARIJERA PUNA MEDALJA: On je čovek koji je Srbiju obradovao nebrojeno puta, a malo ko zna da je on TEČA Novaka Đokovića (FOTO)

ATP BARSELONA: Velika iznenađenja u četvrtfinalu (FOTO)

Nadal je nakon sjajnog početka u drugom setu bio na velikim mukama. Kližan je vodio sa 5:3, servirao za set, potom propustio tri set lopte. Najbolji teniser sveta je konačno uspeo da slomi otpor Kližana u drugom setu, koji je trajao jedan čas i 14 minuta.

Nadal, koji je osvojio 42. uzastopni set na šljaci, će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela između zemljaka Roberta Bautiste-Aguta i Belgijanca Davida Gofana.

Španac Pablo Karenjo-Busta je u četvrtfinalu savladao drugog nosioca Grigora Dimitova iz Bugarske sa 2:0 (6:3, 7:6(4)). Njegov protivnik u polufinalu biće Grk Stefanos Cicipas, koji je nadigrao Austrijanca Dominika Tima sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.