5°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

ATP DOHA: Bolji početak godine nije mogao da poželi, Đoković na BOŽIĆ ODBRANIO titulu (FOTOGALERIJA)

07.01.2017. 19:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Odigran 36. međusobni duel Srbina i Britanca.

Novak Đoković je odbranio titulu na ATP turniru u Dohi. Najbolji srpski teniser je u neizvesnom finalu turnira serije 250 pobedio Endija Mareja rezultatom 2:1 (6:3, 5:7, 6:4) posle dva sata i 55 minuta igre. Đoković je posle ovog meča poveo sa 25:11 u međusobnim okršajima, ali se i koliko-toliko osvetio Britancu i vodećem na ATP listi zbog svrgavanja sa trona, na kraju prošle godine. Srbinu je ovo 67. titula u profesionalnoj karijeri (druga u Dohi) i samim tim odlična uvertira u godini pred nama, kao i za predstojeći Australijan open, na kojem takođe brani titulu. Marej je ostao na 44 ATP trofeja.

Meč u prestonici Katara počeo je Novakovim servisom, a posle dva izjednačenja ipak je uspeo da povede sa 1:0 u uvodnom setu. Posle izjednačenja, tokom trećeg gema, Srbinu se ukazivala pomoć zbog manje posekotine na ruci. Do osmog gema nije bilo brejkova, a onda je Srbin poveo sa 5:3. Na svoj servis, za 6:3, nije izgubio nijedan poen. Uvodni set trajao je 48 minuta.

NAPETO U FINALU: Novak ima VELIKI problem, a na TRIBINAMA bilo i tuče (VIDEO)

U drugom setu, na početku trenutno najbolji svetski teniseri nisu prepuštali servise protivniku, a nije bilo ni prilika za brejk. U šestom je međutim bilo znatno neizvesnije. Servirao je Đoković, a bilo je izjednačenja. Bilo je i brejk prilike, ali ne i brejka, pa je rezultat bio 3:3. U sedmom gemu, servirao je Marej, a Đoković je imao prednost od 40:15. Iskoristio je drugu brejk loptu, i napravio novi brejk, za prednost od 4:3. U osmom gemu, Novak je gubio sa 30:0, ali je ipak uspeo da potvrdi brejk i povede sa 5:3.

Zatim je Marej sačuvao svoj servis, a onda je za pobedu servirao Đoković. U desetom setu, poveo je Srbin sa 15:0, a zatim i sa 30:0. Uzvratio je Marej, za 30:30, a zatim i poveo sa 40:30. Onda je Novak uzvratio i izjednačio na 40:40. Posle jednog časa i 44 minuta igre imao je prvu meč loptu. Nije je iskoristio, ali je ubrzo imao novu priliku. Međutim, ni nju nije iskoristio. Onda je imao i treću priliku za odbranu titule. Ni tada nije bio uspešan. Onda je Marej došao do prilike za brejk. Iskoristio je i vinerom došao do izjednačenja na 5:5. Ubrzo je Marej poveo sa 6:5, a u 12. gemu imao je dve vezane brejk i set lopte. Iskoristio je prvu i izjednačio na 1:1 u setovima.

ENDI, KRALJU: Nole je pao i udario glavom u zemlju, a Marejeva reakcija je bila FENOMENALNA (VIDEO)

Ubrzo se ušlo i u treći, odlučujući set. Početak je počeo bez brejkova, a zanimljivo je da je Đoković meč nastavio u trening majici. Tokom šestog gema, Đoković je imao problema sa nogom, što se videlo i po bolnim grimasama, u nekoliko navrata. Imao je Marej i brejk priliku, ali je Novak ipak osvojio gem, za 3:3. U sledećem gemu, Đoković je imao tri brejk lopte i veliku priliku da povede sa 4:3. To je i učinio bez izgubljenog poena.

Ubrzo je i potvrdio brejk, za 5:3. Smanjio je Marej na 5:4, a Đoković je servirao za titulu. Britanac je poveo sa 30:0, ali je posle duže razmene udaraca, pogodio mrežu, za 30:15. Sličnu grešku napravio je nedugo zatim, za 30:30. Nova greška Britanca, donela je Srbinu novu meč loptu. Nju je i iskoristio.

I za kraj još jedan podatak kao dokaz da se tradicija nastavila. Nikada do sada se nije desilo da Marej pobedi Đokovića, kada je izgubio u prvom setu. Tako je bilo i sada.

NADALOV SVETSKI POREDAK: Evo gde je Španac svrstao NOLETA na VEČITOJ listi NAJBOLJIH (FOTO)