ATP DUBAI: Filip STAO pred VELIKIM uspehom! Francuz u FINALU!

02.03.2018. 17:33
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: MN Press
Srpskog tenisera od ponedeljka čeka napredak na ATP listi.

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira iz serije 500 u Dubaiju. Mladog Somborca je na putu ka najboljem rezultatu u Emiratima, zaustavio drugi nosilac Luka Puj iz Francuske rezultatom 2:1 (6:3, 6:7 (4), 7:6 (5)).

ZVEZDE SU MU NAKLONJENE: U Indijan Velsu BEZ favorita, šansa sa Noleta (FOTO)

SREĆAN, ALI NEZADOVOLJAN: Đoković demantovao spekulacije o Dejvis kupu!

Luka Puj
Luka Puj / Izvor: Profimedia

NEOČEKIVANO SE UKAZALA ŠANSA: Đere u glavnom žrebu Indijan Velsa

Puj, trenutno 15. teniser planete, čekao je dugo šansu u prvom setu i iskoristio je u petom gemu. Pri vođstvu od 3:2 oduzeo je servis srpskom igraču i rutinski priveo ovaj period kraju (6:3).

Ista slika viđena je i u drugom setu. Peti gem je ponovo bio koban za Filipa, koji je na svoj servis napravio četvorostruku grešku, dozvolivši Puju da mu bez osvojenog poena napravi brejk.

Ipak, uporni Krajinović uspeo je da se vrati u meč i desetom gemu uzvrati ribrejkom, izjednačivši rezultat na 5:5. Meč je otišao u taj brejk, u kome je Puj prvi izgubio servis u treće poenu, ali već u petom uspeo da ga povrati. Ponovo je drskost Filipova došla do izražaja odmah u sledećem gemu, kada je opet iznenadio Francuza za 4:2. Usledile su potom tri vezane set lopte, od kojih je Srbin iskoristio drugu i trijumfovao sa 7:4.

I u trećem periodu viđena je ista slika. Igralo se gem za gem, sve do taj-brejka, a onda je u trećem gemu Krajinović napravio duplu servis grešku i dozvolio Puju da mu oduzme servis. To se ispostavilo ključnim trenutkom, pa je Francuz zaustavio sjajan niz srpskog tenisera, koga od ponedeljka sigurno čeka novi napredak na ATP listi. Mladi Somborac će od ponedeljka prvi put ući među najboljih 30 na planeti.

Protivnik Luke Puja u velikom finalu, biće bolji iz duela Roberta Batiste iz Španije i Maleka Džazirija iz Tunisa (16).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.