NOVAK JE VLADAR DUBAIJA: Đoković PRESLIŠAO Cicipasa za PETU krunu u Emiratima (VIDEO)

29.02.2020. 16:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Ubedljivo.

Novak Đoković je novi-stari Šeik od Dubaija. Najbolji srpski teniser je u velikom ATP finalu, u prestonici Emirata, posle sjajne partije savladao Stefanosa Cicipasa rezultatom (6:3, 6:4) i osvojio petu titulu u ovom gradu.

NOVAK ISPISUJE ISTORIJU: Ovo nije uspelo ni Nadalu ni Federeru, da li će Đokoviću? (VIDEO)

ATP AKAPULKO: Veliki PREOKRET u polufinalu koje su igrali Lajović i Ćaćić

NADAL PRATI ĐOKOVIĆA: Španac na korak od titule

Za razliku od meča sa Monfisom, koji je dobio nakon velikog preokreta, Nole je u duel sa šestim rektom sveta ušao mnogo agresivnije i samouverenije, što je pokazao već na startu meča.

Đoković je prvi set rešio u svoju korist za samo 43 minuta, napravivši jedan brejk. Srpski as je iznenadio Grka u odlučujućem osmom gemu, kada je poveo sa 5:3, a zatim iskoristio svoj servis za konačnih 6:3.

Slično je bilo i u drugom setu. Čekao je Nole strpljivo svoju priliku, do devetog gema, kada je brejknuo Cicipasa, a zatim odservirao za novu titulu u Dubaiju.

Kako je meč tekao iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta.

Sva dešavanja iz minuta u minut sa velikog finala, možete da pratite na portalu Srbija Danas.

6:4
KRAJ! Novak Đoković je osvojio petu titulu u Dubaiju! Srpski as je potvrdio dominaciju u "belom sportu", savladavši Stefanosa Cicipasa sa 2:0 u setovima.
5:4
Đoković stiže do trećeg brejka u meču! Možda i odlučujućeg, pošto će u narednom gemu servirati za pobedu i petu titulu u Dubaiju.
4:4
Bez izgubljenog poena, Novak osvaja četvrti gem i dolazi do izjednačenja.
3:4
Cicipas dolazi do rezultatskog preokreta.
3:3
Nije izgubljeni servis pokolebao Cicipasa. Grk je iskoristio prvu nepažnju Đokovića u meču, stigao do vezanih brejk lopti i realizovao prvu.
3:2
Ponovo je Nole prvi stigao do brejka! Đoković vodi sa 3:2 i na najboljem je putu da osvoji petu krunu u Dubaiju! Srbin ima brejk prednosti.
2:2
Samo jednom je Cicipas zapretio Novaku, na 40:15, ipak, srpski as nije dozvolio da ga Grk ozbiljnije ugrozi.
1:2
Uzvraća Cicipas na isti način, ne prepustivši Đokoviću nijedan poen prilikom serviranja.
1:1
Novak sa "nulom" uzima prvi gem u drugom setu, na svoj servis.
0:1
Stefanos je poenom otvorio početak drugog seta.

Servira Cicipas.

POČINJE II SET.

6:3
Nole vodi sa 1:0 u setovima. Srpski as je na svoj servis poveo sa 40:15, a zatim poentirao za furiozno osvajanje ovog dela igre.
5:3
Đoković je iskoristio prvu priliku za brejk! Novak vodi 5:3 i serviraće za osvajanje prvog seta!

4:3
Novaka još dva gema dele od osvajanja prvog seta.
3:3
Cicipas je sada bio na mukama, Novak je stigao do 30:30, ali Stefanos je upisao novi gem.
3:2
Kao i u prošlom Novakovom gemu, Cicipas je od 30:0, stigao do 30:30, a zatim i do brejk lopte. Tada je Nole pokazao klasu i sa dva vezana poena "odbranio" svoj servis.
2:2
Ovoga puta zapretio je Novak, imao 30:30, ali je Cicipas došao do novog izjednačenja. Bez brejka.
2:1
Đoković se opet mučio na svoj servis, međutim, kao i kod prethodnog uspešno je stigao do drugog gema.
1:1
Cicipas bez izgubljenog poena dolazi do prvog gema.
1:0
Teškom mukom Đoković osvaja prvi gem na svoj servis. Cicipas je pretio, ali Nole se uspešno odbranio.
Novak je na servisu

I SET

MEČ JE POČEO.

Rivali su izašli na zagrevanje.

TOK MEČA.

Pogledajte kako izgleda Aura Ruiz, bivša devojka Hesea Rodrigeza.

NIŠTA OD SUTRAŠNJEG DERBIJA: Sudar večitih rivala se ODLAŽE!

OVO MORATE POGLEDATI: Autogol golmana Grenobla ZASMEJAO je sve! Osim njihove fanove (VIDEO)

SRUŠIO INSTAGRAM: Evo šta je Monfis poručio Đokoviću posle bolnog poraza u Dubaiju

ŠTA KAŽETE NA OVO? Slavi PETI rođendan, a vredi 40 miliona evra!

ŠOK: Grobari SUDIJI derbija iskopali ZVEZDAŠKE statuse (FOTO)