ATP ISTANBUL: Prekinut niz poraza, Troicki prejak za Tomića (FOTO)

30.04.2018. 15:32
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Profimedia
Srpski teniser pobedio Australijanca.

Viktor Troicki uspeo je da posle niz poraza upiše pobedu na turniru u Istanbulu pošto je pobedio Australijanca Bernarda Tomića 2:1, rezultatom 3:6, 6.0, 7:5.

DA TI PAMET STANE! Džej Džej raspaljuje maštu jačem polu slikama sa Kube (FOTO)

NOVA WTA LISTA: Tri Srpkinje NAPREDOVALE! Špankinja PRETI Noletovoj drugarici! (FOTO)

Srpski teniser nije dobro počeo meč, pošto je u četvrtom gemu izgubio servis, što je protivniku bilo sasvim dovoljno da do kraja prvog segmenta igre održi tu prednost i osvoji ga.

U drugom je viđena nešto drugačija situacija. Troicki je skupio energiju i snagu pa je uspeo da osvoji drugi set sa nulom, pa se ušlo u treći, odlučujući set.

Nešto opreznije se ušlo u treći set, nijedan igrač nije hteo previše da riskira, pa su sigurno osvajali svoje servis gemove. Ipak, u sedmom gemu ovog dela igre prvi do brejka je stigao Tomić te stigao do 4:3. Naredni gem se igrao na razliku, imao je šansu naš teniser da oduzme servis protivniku, ali je ipak i drugi gem za redom osvojio Tomić.

Troicki je brzo osvojio svoj naredni gem, pa je na servis protivnika, za pobedu na meču, stigao do tri brejk lopte, prvu nije ali je drugu uspeo da osvoji te je stigao do izjednačenja – 5:5, a potom i prešao u vođstvo i naterao protivnika da servira za ostanak u meču.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.