ATP ISTBORN: Toplo-hladno, ali Novak je u polufinalu!

29.06.2017. 14:19
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srbin uspešan na turniru u Engleskoj.

Novak Đoković je odigrao još jedan sasvim korektan meč na travi i pobedom nad Donaldom Jangom prezultatom 6:2, 7:6 (9) plasirao se u polufinale ATP turnira u Istbornu. Doduše, ponovo je bilo oscilacija u drugom setu, ali je važno da se Đoković i pored krize izvukao iz problema i završio meč u dva seta.

NIJE HTEO VIŠE DA ĆUTI: Pepe Imaz ODGOVORIO svima koji ga NAPADAJU zbog Novaka! (FOTO)

ATP ISTBORN: Lajović je odigrao tri seta protiv Iznera, dva su otišla u taj-brejk, prava DRAMA!

Četvrti teniser sveta nije imao težak posao u prvom setu. Amerikanac, koji se nalazi na 42. mestu ATP liste, držao se ravnopravno sa Đokovićem u uvodna četiri gema, a onda je Đoković serijom 4:0 rešio prvi set u svoju korist sa 6:2. Za vođstvo mu je bilo potrebno 27 minuta, a na svoj servis je izgubio samo tri poena.

U pauzi između setova Jang je tražio medicinski tajm-aut zbog bolova u leđima, ali je meč ubrzo nastavljen. Amerikanac je i pored problema zaigrao mnogo bolje u drugom setu. Stigao je do prve brejk lopte na meču u trećem gemu, ali je nije iskoristio, a onda je Đoković propustio tri šanse da oduzme servis rivalu i povede sa 3:1.

Donald Jang tokom medicinskog tajm-auta
Donald Jang tokom medicinskog tajm-auta / Izvor: Reuters

Novak je za ove neiskorišćene šanse kažnjen u devetom gemu. Pri rezultatu 4:4, 27-godišnji Jang je načinio prvi brejk na meču i poveo sa 5:4. Levoruki Amerikanac je na svoj servis zatim imao i set loptu, ali je Đoković uspeo da se vrati, kada su svi pretpostavljali da će se igrati i treći set. Đoković je iskoristio drugu šansu za brejk, a ond abez izgubljenog poena stigao do novog vođstva, 6:5. Jang je uveo drugi set u taj-brejk, gde je takođe bilo zanimljivo.

Jang je prvi napravio mini brejk, Novak je odmah uzvratio, a onda serveri nisu grešili sve do rezultata 4:3, kada je ruka zadrhtala srpskom asu za 5:3 za Janga. Međutim, Novak se opet podigao, vezao dva poena i izjednačio na 5:5. Amerikanac je onda na svoj servis stigao do druge set lopte, koju je Novak takođe spasao. Srpski as je zatim poveo sa 7:6, ali nije uspeo da materijalizuje prvu meč loptu, kao ni drugu i treću. Ipak, rivalu nije bilo spasa pri rezultatu 10:9 i Novak je sa 11:9 završio "doigravanje".

Đokovićev rival u polufinalu biće pobednik meča Stiv Džonson (SAD) – Danil Medvedev (Rusija).