ATP KORDOBA: Laslo Đere ostao bez finala

09.02.2020. 08:57
Laslo Đere
Laslo Đere / Izvor: Reuters
Ništa od borbe za trofej.

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira serije 250 u argentinskoj Kordobi, pošto je u tri seta poražen od domaćeg takmičara Dijega Švarcmana 6:1, 1:6, 6:2.

PUKAO MU FILM: Bivši Noletov trener žestoko ISPROZIVAO tenisere!

FEDERER O REKORDIMA: EVO šta je rekao za Nadala, a šta za Đokovića!

PROMENIO PLOČU: Vilander ubeđen da će Novak...

Iako bi se po rezultatu, posebno u trećem setu, dalo zaključiti da 39. igrač sveta nije imao značajniju priliku za nešto više od časnog poraza, realnost je drugačija. Zreo je bio 14. na ATP listi za eliminaciju. Posle lošeg prvog seta i samo jednog osvojenog gema, Đere je uzvratio u drugom istom merom. Poveo je 5:0, taj set dobio 6:1 i uveo meč u treći set.

A u odlučujućem setu Argentinac može samo da se pita kako je on bio taj koji je poveo 3:0 uz brejk, a ne da gubi 2:1 sa brejkom zaostatka. Na samom startu seta Đere je stekao dve brejk lopte i prava je šteta što ih nije iskoristio. U narednom gemu imao je 40:0, ali onda je Švarcman napravio veliki preokret i "ukrao" taj gem i stekao brejk. Od tada je bilo jasno da se momentum preokrenuo, mada je Đere pokazivao znake života, kada je u šestom gemu spasao dve brejk lopte. Ipak, nije imao snage za novi preokret i sigurno će imati za čim da žali.

Švarcman će se u borbi za trofej sastati sa Čileancem Kristijanom Garinom.

MA KAKAV LEBRON DŽEJMS: Alen Smailagić napravio ŠOU protiv Lejkersa, ODUŠEVIO i Stefa Karija (VIDEO)

PREGOVORI SU TRAJALI DO DUBOKO U NOĆ: Evo da li se Prijović dogovorio sa Zvezdom!

PROCURILO: Saigrači BOJKOTUJU Luku Jovića, pojavio se SNIMAK kao DOKAZ (VIDEO)