9°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

ATP KUP: Lajović posle PREOKRETA doneo VELIKU pobedu Srbiji protiv Južne Afrike!

04.01.2020. 11:04
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia
Najbolji srpski teniser Novak Đoković ima priliku da donese Orlovima trijumf u prvom kolu.

Srbija je pobedom protiv Južne Afrike započela učešće na ATP kupu u Australiji. Dušan Lajović je na startu novog formata takmičenja posle preokreta savladao Lojda Herisa rezultatom 2:1 (po setovima 3:6, 7:6 (4), 6:3) i doneo veliki trijumf Orlovima i vođstvo od 1:0.

SLEDI JOŠ JEDAN OTKAZ? Učešće Del Potra u Australiji pod znakom pitanja

AUT ILI NE? Novak i Marko Đoković imali su ozbiljnu dilemu (VIDEO)

ISTORIJA U NBA: Brada i Ras pomeraju GRANICE! Obrva i Lebron UNIŠTILI Pelikane (VIDEO)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković imaće priliku da protiv Kevina Andersona donese pobedu Orlovima u duelu prvog kola na novom formatu ATP-a.

Duci nije dobro ušao u duel. Dozvolio je Herisu da mu oduzme servis već u prvom gemu meča, pa je Lojd iskoristio prvu brejk priliku koja mu se ukazala i poveo sa 1:0.

Do kraja prvog seta, Afrikanac je sigurno servirao, ne prepustivši ni promil mogućnosti Lajoviću da uzvrati ribrejkom, da bi u devetom gemu ponovo iznenadio Srbina što je bilo dovoljno za konačnih 6:3.

Drugi set je bio daleko uzbudljiviji, a rešio ga je taj-brejk. Čak četiri brejk prilike imao je Staropazovčanin u ovom delu igre, u prva četiri gema, međutim, nijednu nije uspeo da realizuje. Izvukao se Heris kod rezultata 1:1 i 2:2, uprkos činjenici da je Dušan odlično napadao na njegove servise.

Odmah na početku taj-brejka, Lajović je iznenadio Herisa i poveo sa 2:0, ali je Lojd uzvratio u trećem poenu i ribrejkom smanjio na 2:1. Još dvaput je Duci zablistao, oduzevši servis Afrikancu za 3:2 i 5:3, a potom realizovao svoja dva servisa za konačnih 7:4, čime je odveo meč u odlučujući treći set.

Prvi i možda najznačajniji brejk u celom meču, Srbin je napravio u četvrtom gemu trećeg seta, kada je i poveo sa 3:1. Izgledalo je da će Lajović stići do potpunog preokreta, ipak, odmah u narednom Afrikanac je stigao do 0:40 i prvu brejk priliku pretvorio u ribrejk (3:2).

Ipak, ponovo u osmom gemu, srpski teniser je zablistao i stigavši do 40:15 iskoristio prvu od dve brejk lopte za vođstvo od 5:3, koje se ispostavilo nedostižnim za Lojda Herisa.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pokušaće da protiv Kevina Andersona dođe do prvog trijumfa u sezoni i donese pobedu Srbiji u ovom okršaju sa Južnom Afrikom.

Pogledajte kako izgleda ukrajinska teniserka Elina Svitolina.