ATP LONDON: Tim pokazao zube Novaku, ali to NIJE BILO dovoljno (FOTO)

13.11.2016. 17:20
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srbin i Austrijanac igraju u grupi "Ivan Lendl".

Novak Đoković je pobedio u prvom meču završnog Mastersa u sezoni. U londonskoj dvorani "O2" drugoplasirani na ATP listi pobedio je Austrijanca Dominika Tima, rezultatom 2:1 (6:7, 6:0, 6:2), posle 125 minuta igre i tako došao do prvog trijumfa u grupi "Ivan Lendl". Na osnovu viđenog u prvom setu, jasno je da Tim nije bio lagan "zalogaj", ali Đoković ipak nije dozvolio iznenađenje. U četvrtom međusobnom duelu ostvario je i četvrti trijumf. U utorak, Đoković će igrati protiv Gaela Monfisa.

U prvom setu nije bilo brejkova, mada je u četvrtom gemu Đoković imao šansu da "brejkne" protivnika. Ipak, to se nije desilo, pa je Tim izjednačio na 2:2. U 11. gemu, Tim je imao brejk šansu, ali se Novak nije dao, već je poveo sa 6:5. U narednom gemu, Tim se izborio za taj-brejk, a u toj deonici imao je i kraću raspravu sa linijskim sudijom. Austrijanac je već na početku taj-brejka osvojio poen na Srbinov servis, ali se nedugo zatim revanširao Đoković. Međutim, uvratio je Tim sa tri vezana poena, za vođstvo od 5:2. Izlaskom na mrežu, Đoković je smanjio na 5:3, ali je ubrzo Tim došao do tri set lopte. Prve dve nije iskoristio jer je napravio dve duple servis greške. Zatim je pogodio mrežu, i Novak se tada vratio u život - 6:6. Srbin je međutim novom greškom omogućio Austrijancu novu set loptu, ali je ubrzo uzvratio brejkom, za izjednačenje od 7:7. Tim nije iskoristio ni petu set loptu, ali je ubrzo Đoković došao do svoje prve u meču. Neizvesnost i rezultatska "klackalica" trajala je dve do 12:10. Tada je Austrijanac iskoristio svoju sedmu set loptu, vinerom.

Prva deonica je trajala 67 minuta, to je ujedno bio i prvi set koji je Tim dobio protiv Đokovića.

Novi set je počeo mnogo bolje za Đokovića. Iskoristio je prvu brejk loptu i poveo sa 1:0. Posle manjih problema, Đoković je potvrdio brejk, za prednost od 2:0. I u trećem gemu, rezultat se kretao kao i u prvom, pa je Đoković došao do nove prednosti - 3:0. Na Srbinov servis, Austrijanac je osvojio samo jedan poen (4:0). Dominacija Đokovića se nastavila, pa je u šestom gemu imao tri vezane set lopte. Prvu nije iskoristio, ali jeste drugu. Ovaj set trajao je "samo" 23 minuta.

I u trećem setu, Đoković je nastavio u istom ritmu, a prvi brejk je napravio već u trećem gemu (2:1). Na novi brejk čekalo se do sedmog gema. Tim je pogodio mrežu, za novi Novakov brejk, za 5:2. Do trijumfa je došao bez izgubljenog poena.

Meč u Londonu su gledale i brojne poznate "face", a posebnu pažnju su izazvali menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo i fudbaler Barselone Đrerard Pike.

Za 21 čas zakazan je drugi duel u ovoj grupi, između Miloša Raonića i Gaela Monfisa.