27.03.2018. 19:23
Džon Izner
Džon Izner / Izvor: MN Press
Meč osmine finala.

Džon Izner se plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Majamiju, pošto je u meču osmine finala savladao Hrvata Marina Čilića 2:0 (7:6, 6:3). Amerikanac, trenutno 17. teniser na ATP listi, pobedio je trećeg igrača sveta lakše nego što se očekivalo, za samo sat i 28 minuta igre.

LJUDINE! Reprezentativci Srbije podržali SRPSKO Kosovo i porodicu Radić (VIDEO)

SPEKTAKL U NIŠU: Nekadašnja zvezda holandskog fudbala dolazi na Čair (FOTO)

Kao što se i očekivalo, oba tenisera su bila sigurna na svojim servis gemovima, pa prilika za brejk u prvom setu nije bilo. Zatim je usledio neočekivani rasplet u taj brejku, u kojem Čilić nije uspeo da osvoji ni poen. Izner je dominirao sve vreme i sasvim zasluženo poveo u setovima. I drugi set je protekao u istom ritmu. Prva brejk lopta na meču viđena je u četvrtom gemu drugog seta, ali je Čilić uspeo da sačuva servis. To je bila najava onoga što će se desiti u osmom gemu - Izner je ovoga puta iskoristio prvu brejk loptu, oduzeo servis Hrvatu i u narednom gemu rutinskom igrom došao do pobede. Njegov rival u borbi za polufinale biće Korejac Hjeon Čung, 23. teniser sveta.