ATP MAJORKA: Kecmanović osvojio prvi set i ipak izgubio

22.06.2021. 19:09
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia
Frnacuz Umner slavio posle preokreta.

Miomir Kecmanović zaustavljen je na startu takmičenja u singlu na turniru koji se igra na Majorci. Njega je savladao Francuz Ugo Umber psle preokreta sa 2:1 (4:6, 7:6 (7:3), 6:2) za dva sata i 12 minuta igre.

ATP MAJORKA: Đoković može i u dublu, sa Špancem prošao u drugo kolo

ŠTA MU SE DESILO: Ovo od Matsa nismo OČEKIVALI - sada je NAPAO Nadala! Ni reč o Noletu

NEPRIJATNO IZNENAĐENJE: Petrović poražen u kvalifikacijama od 800 mesta lošije rangiranog tenisera

Kecmanović je već u prvom gemu na svoj servis morao da spašava brejk lopte da bi u narednom uspeo da iskoristi drugug brejk priliku i oduzme servis Francuzu. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za osvajanje prvog seta iako je Kecmanović morao u još tri navrata da spašava brejk lopte. Za Kecmanovića je drugi set dobro počeo pošto je u trećem gemu uspeo da oduzme Umberu servis. Sve je dobro funkcionisalo do 10. gema za srpskog tenisera, ali je Francuz tada iskoristio prvu priliku koja mu se ukazala da mu oduzme servis i stigne do izjednačenja. Otišlo se u taj-brejk u kojem je Francuz odigrao mnogo bolje i stigao do izjednačenja u setovima.

Kada se očekivala najveća borba u trećem setu, Kecmanović je totalno potonuo. Francuz jeu trećem gemu imao čak pet brejk lopti i upravo je petu iskoristio, da bi zatim napravio i drugi uzastopni brejk i poveo sa 5:1. Osvojio je Kecmanović gem na svoj servis, imao čak i brejk loptu u devetom gemu, ali je Francuz uspeo da iskoristi treću meč lpoptu i stigne do pobede.

Pogledajte kako izgleda Vanda Ikardi, supruga Maura Ikardija.