ATP PEKING: Sjajni Lajović ELIMINISAO osmog igrača planete (FOTO)

03.10.2018. 08:54
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia
Srpski as u četvrtfinalu.

Srpski teniser Dušan Lajović napravio je veliko iznenašenje na turniru u Pekingu, jer je u meču osmine finala savladao osmog teniser planete Grigora Dimitrova. Srbin je protiv Bugarina došao do trijumfa posle tri odigrana seta - 6:4, 2:6, 6:4.

Već u prvog gemu meča Lajović je napravio brejk što se ispostavilo kao odlučujuće za osvajanje prvog seta. Naš teniser je sigruno servirao i uspešno parirao bugarskom asu.

Sasvim druga slika viđena je u drugom setu. Dimitrov je čak tri puta oduzeo servis Lajović, rešio ovaj deo igre u svoju korist sa 6:2 i veoma lako došao do izjednačenja.

Odlučujući set poečo je brejkom Lajovića, ali je u šestom brejku Dimitrov uzvratio istom merom. Poslednji put rezultat je bio izjednačen pri rezultatu 4:4. Onda počinje šou srpskog teniser. Najpre još jednom oduzima servis Bugarinu, a zatim bez izgubljenog poena dolazi do velikog trijumfa.

Protivnik Dušana Lajovića u četvrtfinalu turnira u Pekingu, biće bolji iz duela Britanca Kajla Edmunda i  Italijana Matea Beratinija.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.