ATP RIM: Đokovićev magičan preokret za polufinale sa Nadalom!

18.05.2018. 20:54
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srbin slavio u četvrtfinalu protiv Nišikorija.

Novak Đoković se vraća u staru, prepoznatljivu formu. To je jasno posle preokreta i trijumfa nad Keijem Nišikorijem u četvrtfinalu mastersa u Rimu rezultatom 2:6, 6:1, 6:3. Srbin je dobio 13. od 15 međusobnih duela sa Japancem, a najviše raduje mentalna čvrstina u trenucima odluke u prelomnim poenima trećeg seta.

Đokovićev rival u polufinalu biće stari znanac Rafael Nadal, trenutno drugi teniser sveta, koji je u petak dobio Fabija Fonjinija (pročitajte OVDE).

PROCUREO SPISAK ORLOVA ZA RUSIJU: Krstajić ima tajnog aduta za Mundijal (FOTO)

ĐOKOVIĆ: Želim opet na prvo mesto i radim na tome

Srpski teniser je loše započeo duel u pretonici Italije. Već u uvodnom gemu je izgubio svoj servis i Nišikori je brzo stigao do vođstva od 2:0. Pri rezultatu 1:3, Đoković je dozvolio Japancu da mu još jednom oduzme servis, a dva brejka minusa bila su nedostižna za srpskog asa. Nišikori je dobio prvi set sa 6:2 posle samo 37 minuta igre.

U drugom setu na terenu je bio "neki drugi" Novak Đoković. Jedanaesti nosilac spasio je brejk lopte u prvom i trećem gemu, a svoje šanse na servis Japanca nije propuštao. Đoković je stigao do nedostižnog vođstva od 4:0 posle dva brejka.

Nišikori, koji se nalazi na 24. mestu ATP liste, uspeo je da smanji na 4:1 i to na servis Srbina, ali je onda Novak ponovo dodao gas i sa nova dva gema (6:1) izjednačio na 1:1 u setovima posle sata i 16 minuta borbe.

A, u trećem setu - drama! Prvi brejk pao je u trećem gemu, kada je Đoković stigao do tri vezane brejk lopte, a iskoristio je drugu. Nišikori je mnogo pomogao srpskom teniseru, pošto je pri rezultatu 0:30 na neverovatan način promašio smeč, pošto mu je Novak dva puta vraćao lopticu prilikom smeč udaraca.

Nije se, međutim, Japanac predavao, odmah je uzvratio na isti način i izjednačio na 2:2, a onda je Đoković iskoristio drugu brejk šansu u sedmom gemu i poveo sa 4:3. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je bivši prvi igrač sveta spasao brejk loptu i posle velike borbe uspeo da povede sa 5:3. Nišikori je tada konačno slomljen, 6:3 na kraju za

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.