ATP ROTERDAM: Krajinović preko Kanađanina do četvrfinala

13.02.2020. 23:38
Filip Krajinović
Filip Krajinović / Izvor: Profimedia
Sledi meč protiv velike nade Rusije.

Filip Krajinović je pobedio sa 2:0 (6:4, 7:6) Kanađanina Vašeka Pospišila u osmini finala ATP turnira u Roterdamu.

REVANŠ: Đere i Londero odigrali drugi meč za pet dana! Sad je sve bilo obrnuto

ATP ROTERDAM: Tinejdžer i veteran ostvarili SENZACIONALNE pobede nad igračima iz prvih deset

ATP BUENOS AJRES: Lajović spektakularnim PREOKRETOM preko Španca do ČETVRTFINALA!

Pomalo dosadno je bilo na početku meča. Nije bilo brejk lopti u prvih osam gemova uvodnog seta, ali tada je Filip u pravom momentu uspeo da "otme" servis Vašeku. Imao je problema da privede set kraju, pošto je Kanađanin četiri puta imao šansu da izjednači na 5:5. ali posle mnogo borbe je ipak uspeo i slavio je sa 6:4.

Na startu drugog seta je opet brejknuo Pospišila i izgledalo je da će do kraja je čuvati prednost. Imao je tri meč lopte u desetom gemom, ali nije imao dovoljno nerava i Kanađanin je poravnao na 5:5. Uspeo je ipak Filip da slavi sa 2:0 u setovima, jer je u taj brejku spasao dve set lopte i jednu pri rezultatu 5:6) i na kraju je u 13. gemu slavio sa 9:7.

U četvrfinalu, Filip će imati težak posao pošto ga čeka duel sa Rusom Andrejom Rubljevim, koji je sa 2:0 (7:5, 6:3) savladao Kazahstanca Aleksandera Bublika.

Pogledajte kako izgleda britanska teniserka Keti Batler.

Najveći rival NOVAKA ĐOKOVIĆA dobio POZIV koji se ne odbija! (FOTO)