ATP ŠANGAJ: Zverev se ponadao, ali Novak NE DA tron (FOTO)

14.10.2016. 11:38
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
U narednom kolu Srbin će igrati protiv španskog tenisera.

Novak Đoković nije dozvolio da Miša Zverev napravi iznenađenje na Mastersu u Šangaju. Najbolji svetski teniser je pobedio u četvrtfinalu nemačkog igrača sa 2:1 (3:6, 7:6, 6:3) i tako ostao "u igri" da odbrani tron, posle  dva sata i 20 minuta. Za plasman u finale, Đoković će igrati protiv Roberta Bautiste Aguta koji je u četvrtfinalu pobedio Žo-Vilfreda Congu (6:3 i 6:4)

U prvom setu, Zverev (110. na ATP listi) je već na početku nagovestio da će iznenaditi Đokovića. U trećem gemu, napravio je brejk i poveo sa 2.1. U nastavku, nije bilo brejkova, do devetog gema kada je "scenario" bio sličan. Nemac je iskoristio drugu brejk loptu, i tako došao do prvog seta. U drugom setu, igrao se taj-brejk, a Novak je poveo sa 4:0. Zverev se međutim nije predavao pa je smanjio na 5:4. Ipak, Đoković je vezao još dva poena i izjednačio u setovima.

Druga deonica je uostalom i potrajala, i to 62 minuta.

Uoči početka odlučujućeg seta, Zverev je otišao do toaleta, a Đoković je pauzu iskoristio za razgibavanje. I u tom setu, sve je išlo kako treba kada je reč o Đokoviću. Tako je u drugom gemu došao do brejka, bez izgubljenog poena, a do 3:0 je došao na identičan način. Na isteku drugog sata meča, Zverev je smanjio na 3:1. Iako je Zverev imao priliku za brejk, Novak je sačuvao servis i poveo sa 4:1. Ubrzo je bilo i 5:2, a Zverev je servirao za opstanak u meču. I ostao je, posle samo jednog izgubljenog poena (5:3). Onda je Novak servirao za pobedu i iskoristio prvu meč loptu.

Inače, i na ovom meču Novak je imao veliku podršku lokalnih navijača, a najbolji pokazatelj je ova fotografija.

Protiv Aguta, Đoković je igrao pet puta i ima maksimalan učinak. Podsetimo, Španac je eliminisao Viktora Troickog.