ATP ŠENŽEN: Tipsarević u četvrtfinalu (FOTO)

28.09.2016. 17:14
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević / Izvor: Profimedia
Srpki teniser u narednoj rundi igra protiv Maleka Džazirija iz Tunisa.

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale turnira u Šenženu pošto je posle velike borbe u tri seta savladao Francuza Benoa Pera 2:1 (6:0, 6:7(5:7), 7:5). Protiv Tipsareviću u četvrtfinlu biće Malek Džaziri iz Tunisa.

ZVANIČNO: Novak neće braniti titulu zbog POVREDE (FOTO)

Tipsarević je bio apsolutno dominantan u prvom setu. Benoa Per kao da nije ni bio prisutan na terenu, pošto je Janko sa tri brejka za samo 26 minuta ostavio Francuza bez osvojenog gema.

TO MOŽE SAMO NAŠ NOVAK: Pogledajte šta Đoković RADI pored GOLOG Nadala (FOTO)

SREĆNA I USHIĆENA: Evo čime se ANA Ivanović javno POHVALILA (FOTO)

Drugačija je situacija bila u drugom setu. Već na startu je Per napravio brejk, ali je Janko brzo uzvratio, pa su rivali čuvali svoj servis sve do taj brejka. Imao je Janko dobru priliku da već u dva seta završi posao, ali je Francuz ipak ima oviše koncetracije i posle 65 minuta igre izjednači u setovima.

ATP ČENGDU: Viktor preslišao tinejdžera, sledi OMRAŽENI rival (FOTO)

Već u drugom gemu trećeg seta Janko je ima otri brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi, a imao je i raspravu sa sudijom (o tome možete pročitato OVDE). Per je bio smireniji i u sedmom gemu uspeo da dođe do brejka, ali je Tipsarević sačuvao hladnu glavi i uzvratio brejk u 10. gemu kada je Francuz servirao za meč. Srpski teniser zaigrao je mnogo sigurnije i još jednim brejkom uspeo da trijumfuje posle nešto više od dva i po sata igre.