ATP SINSINATI: Drama kakvu samo Janko ume da režira i poraz od Ferera

16.08.2017. 19:32
Janko Tipsarević
Janko Tipsarević / Izvor: Profimedia
Uzbudljiv meč drugog kola Mastersa u SAD.

Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Sinsinatiju. Srpski teniser poražen je u drugoj rundi od Davida Fererea sa 6:4, 6:7 (5), 6:1.

SPREMA SE REVOLUCIJA: Srbija više neće nositi crvene dresove?! Zna se i druga boja!

POTPUNO NEOČEKIVANO: Štefanek započeo fudbalsku karijeru! Uzeo legendarni broj na dresu i potpisao za OVAJ klub!

U duelu dva veterana Španac je dobio prvi set pošto je tri puta oduzeo servis Tipsareviću, dok je u drugom setu viđena velika borba i pored tog što je Ferer poveo sa 5:2. Tipsarević se vratio iz dva brejka minusa, ali taman pošto je izjednačio na 5:5 izgubio je ponovo svoj servis. Činilo se da je to kraj, ali 31. teniser sa ATP liste je dao još jednu šansu Janku. Tipsarević je oberučke prihvatio, obezbedio je taj-brejk u kojem je slavio sa 7:5.

Međutim, srpskom teniseru je ponovo pala koncentracija početkom trećeg seta, Ferer je načinio brejk u drugom gemu i prilično lako poveo sa 3:0. Bio je to kraj borbe, prekaljeni Španac je treći set dobio sa 6:1, a meč je završen posle dva časa i 26 minuta.