ATP TOKIO: Novak je u finalu, Belgijanac PAO kao i prethodnici (VIDEO)

05.10.2019. 09:40
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Meč je završen posle 91 minuta.

Novak Đoković je obezbedio plasman u finale ATP turnira u Tokiju. Najbolji srpski i svetski teniser je u polufinalu turnira serije 500 u Tokiju pobedio Belgijanca Davida Gofana sa 2:0 (6:3, 6:4) i sada će se za 76. ATP trofej u karijeri boriti protiv Džona Milmana koji je sa 2:0 (6:3, 7:6) pobedio Rejlija Opelku.

Meč je trajao 91 minuta, a ni u ovom duelu na turniru u glavnom gradu Japana Novak nije prepustio set protivniku.

ATP TOKIO: Dok Novak čeka svoj meč, poznat je prvi finalista (FOTO)

TUŽNO: Velika tragedija u štabu Novaka Đokovića (FOTO)

NI MAJKA IH NE BI PREPOZNALA: Bogdan i Beli PRERUŠENI u kostimima! Doveli su sve do SUZA!

Meč na "Koloseumu" u Tokiju počeo je dobro po Srbina. Poveo je sa 1:0, a zatim iskoristio prvu brejk loptu za prednost od 2:0. U trećem gemu ponovo je iskoristio svoj servis i poveo sa 3:0. U narednim gemovima, bilo je brejk prilika, ali ne i brejkova. U devetom gemu, Novak protivniku nije prepustio nijedan poen, za konačnih 6:3.

Već na startu drugog seta, Đoković iskoristio drugu priliku za brejk i poveo sa 1:0. U sledećem gemu, i Gofan je imao tri prilike za oduzimanje servisa, ali nije uspeo. Srbin je odoleo i povećao prednost, na 2:0. U nastavku nije bilo brejkova, a u šestom gemu, Đoković je bez izgubljenog poena poveo sa 4:2 i tako nastavio da trasira put ka pobedi. U devetom gemu, Gofan je bio ubedljiv, bez izgubljenog poena, a onda je Đoković servirao za set i meč. Poveo je sa 40:0, a zatim samo potvrdio novu pobedu.

Posle ovog meča, Đoković je poveo sa 7:1 u međusobnim okršajima sa Gofanom. Protiv Milmana ima skor 2:0.