ATP UMAG: Lajović POKORIO Hrvatsku (VIDEO)

21.07.2019. 22:02
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia
Veliki podvig srpskog tenisera.

Dušan Lajović, srpski teniser, osvojio je titulu na turniru u Umagu trijumfom nad 208. igračem sveta, Mađarom Atilom Balažom rezultatom 2:0 (7:5, 7:5). Srbin je meč prelomio u prvom setu koji je osvojio odličnom igrom u završnici kada mu je pripalo četiri uzastopna gema, koja su ujedno donela i preokret za 1:0.

Lajović, trenutno 36. igrač sveta, osvojio je u Hrvatskoj prvu titulu u singlu, a turnir u Umagu igra se za nagradni fond od 482.000 evra.

U SRCU HRVATSKE: Novak zapevao dobro poznatu pesmu! Svi su bili ZATEČENI (VIDEO)

BRUTALNA S*KS BOMBA: Njen dečko je LJUBIMAC navijača Reala, ali svi na stadion dolaze ZBOG NJE (FOTO)

UEFA SE OGLASILA: Pavkov rame uz rame sa Mesijem (VIDEO)

Velika uzbuđenja viđena su u prvom setu finala u Umagu. Balaž je vodio sa 5:4 i servirao za vođstvo od 1:0. Ipak, od tada je krenula furiozna serija Lajovića koji protivniku nije prepustio nijedan gem, pa je Srbin posle 55 minuta poveo.

Duci je na krilima vođstva odlično startovao i u drugom setu. Lajović je brzo stigao do 4:1, ali se onda Balaž vratio i držao egal sve do 12. gema. Kada su svi mislili da će set biti rešen u taj-brejku, Srbin je napravio novi brejk i sa 7:5 potukao Mađara.

Finale u Umagu trajalo je ukupno sat i 52 minuta.